מידע רפואי – כללי

עמותת אמ”ן שמה לה למטרה לספק מידע ותמיכה למתמודדים עם מחלת המיאלומה בישראל: חולים, מלווים ובני משפחות.

בסעיף זה תמצאו מידע על המחלה, מהלך התפתחותה, טיפולים מקובלים, תופעות לוואי וכן חידושים בתחום. המידע המובא כאן מיועד לסייע למתמודדים עם המיאלומה להבין את המונחים הרפואיים הקשורים במחלה ובטיפול בה ואת החלופות השונות לטיפול במחלה.

הבנה טובה של כל אלה תסייע לתקשורת עם הרופאים והצוות המטפל, להפחתת החרדות ולהקלה על ההתמודדות עם המחלה. אנו סבורים ש”ידע הוא כח” ולכן אנו מקווים שהמידע ייתן לכם כלים להתמודד.

לדעתנו, רצוי שהמטופלים ובני משפחותיהם ידעו על המחלה, ישאלו שאלות וישקלו, בשיתוף עם הרופא המטפל, גישות ואפשרויות חלופיות לטיפול. יחד עם זאת אנו יודעים כי ישנם חולים שלא ירצו לעשות זאת.

המידע בפרק זה כמו גם בכל האתר הובא ונערך בסיוע של קבוצת רופאים המטולוגים אשר תומכים בפעילות העמותה ומלווים אותה. הקשר המיוחד בין הרופאים לבין עמותת אמ”ן כמו גם החשיבות של מידע רפואי אמין ועדכני בידי החולים, באים לידי ביטוי בין השאר בהרצאה שנשאה פרופ’ דינה בן יהודה, מנהלת המחלקה להמטולוגיה, בית חולים הדסה עין כרם, בכנס השנתי החמישי של אמ”ן : מרבה דעת מרבה מכאוב.  

אין להתייחס למידע המובא כאן כהמלצה או ייעוץ ובוודאי שלא כתחליף להתייעצות עם הרופא המטפל, אלא כמידע כללי שעוזר להתמצא במונחים הרפואיים ובשיטות הטיפול השונות.

לכל התלבטות, בקשה, התייעצות או סתם רצון להתחבר לחברים “ותיקי קרבות” – אנחנו כאן בשבילכם.
נעשה ככל שנוכל כדי לתמוך, להקל ולעזור.

בהמשך פרק זה תוכלו לקרוא על:

מהי מיאלומה?

מתי צריך לטפל?

הטיפול במיאלומה

טיפול תומך

מחקרים קליניים בארץ

 

באיחולי בריאות והצלחה!!

להמשך קריאה לחץ כאן