מידע רפואי – כללי

בסעיף זה תמצאו מידע רפואי מלא, עדכני ואמין על מיאלומה נפוצה. תוכלו לקרוא על מהלך התפתחות המחלה, טיפולים מקובלים, תופעות לוואי וכן חידושים בתחום. תמצאו כאן מידע על מצבים מקדימים שאינם מחייבים טיפול: MGUS וכן מיאלומה זוחלת / רדומה.
המידע המובא כאן מיועד לסייע למתמודדים עם המיאלומה להבין את המונחים הרפואיים הקשורים במחלה ובטיפול בה ואת החלופות השונות לטיפול.

הבנה טובה של כל אלה תסייע לתקשורת עם הרופאים ועם הצוות המטפל, להפחתת החרדות ולהקלה על ההתמודדות עם מחלת המיאלומה. אנו סבורים ש”מידע זה כח” ולכן אנו מקווים שהמידע הרפואי ייתן לכם כלים להתמודדות.

לדעתנו, רצוי שלמטופלים ובני משפחותיהם תהיה נגישות למידע רפואי מלא על מחלת המיאלומה, ישאלו שאלות וישקלו, בשיתוף עם הרופא המטפל, גישות ואפשרויות חלופיות לטיפול. יחד עם זאת אנו יודעים כי ישנם חולים שלא ירצו לעשות זאת.

המידע בפרק זה כמו גם בכל האתר הובא ונערך בסיוע של קבוצת רופאים המטולוגים אשר תומכים בפעילות העמותה ומלווים אותה. הקשר המיוחד בין הרופאים לבין אמ”ן  – אגודה למיאלומה נפוצה, כמו גם החשיבות של מידע רפואי אמין ועדכני בידי החולים, באים לידי ביטוי בין השאר בהרצאה שנשאה פרופ’ דינה בן יהודה, מנהלת המחלקה להמטולוגיה, בית חולים הדסה עין כרם, בכנס השנתי החמישי של אמ”ן : מרבה דעת מרבה מכאוב.  

אין להתייחס למידע הרפואי המובא כאן כהמלצה או ייעוץ ובוודאי שלא כתחליף להתייעצות עם הרופא המטפל, אלא כמידע כללי שעוזר להתמצא במונחים הרפואיים ובשיטות הטיפול השונות.

עמותת אמ”ן שמה לה למטרה לספק מידע ותמיכה למתמודדים עם מחלת המיאלומה בישראל: חולים, מלווים ובני משפחות. 
ראו גם את המדריך המלא  לחיים עם מיאלומה הכולל עצות ומידע של חברים לדרך ומידע על זכויות.  
לכל התלבטות, בקשה, התייעצות או סתם רצון להתחבר לחברים “ותיקי קרבות” – אנחנו כאן בשבילכם. 
נעשה ככל שנוכל כדי לתמוך, להקל ולעזור.

בהמשך פרק זה תוכלו לקרוא על:

מהי מיאלומה?

מתי צריך לטפל?

הטיפול במיאלומה

טיפול תומך – טיפול בתופעות הלוואי ובסיבוכים

מחקרים קליניים בארץ

 

באיחולי בריאות והצלחה!!

להמשך קריאה לחץ כאן