הטיפ של חודש יוני

לקיים דו שיח עם עצמכם ולמצוא עשייה שתתרום להנאה ולהערכה העצמית

אובחנתי עם מיאלומה זוחלת בינואר 2018 הודות לערנות של רופא המשפחה שראה "משהו" בבדיקות דם שגרתיות. בתוך 4 חודשים, עברתי ממיאלומה זוחלת למחלה פעילה והתחלתי בטיפול.

ההחלטה הראשונה שלי הייתה לקבל כל עזרה אפשרית לתמיכה גופנית ובעיקר נפשית.
הצטרפתי לקבוצת מדיטציה לחולי סרטן (שנסגרה בינתיים), אבל אני ממשיך במדיטציה כל הזמן. העובד הסוציאלי במחלקה בה אני מטופל הוא מושתל מח עצם בעצמו, לכן פניתי אליו וביקשתי שילווה אותי בתחילת הדרך. נפגשנו אחת לשבועיים לשיחות והוא עודד אותי להרגיש ולהאמין שעל אף שהחוויה שאני עובר מבחינה גופנית היא 'לא משהו', אני מסוגל ללמוד מהדרך שאני עובר תובנות להתפתחות אישית.

כך הגעתי להשתלה עם כוחות נפשיים וידיעה שאני יכול להפיק את המרב. לא עברתי את התהליך לבד, הייתי מוקף בבני משפחה וחברים שליוו אותי ועזרו ביום יום הפיזי והנפשי. המסקנה החשובה ביותר שלי היא שחשוב להיות  בדו שיח עם עצמך כל הזמן. אני מציב לעצמי יעדים ומטרות ומשתדל לעמוד בהם. זה חשוב להערכה העצמית שלי כלפי עצמי. כשהגיעה המחלה חלק גדול מן היעדים והמטרות שבהם החזקתי לפני כן, היו בלתי ריאלים, אז במקום להרגיש אכזבה ותסכול עשיתי עם עצמי משא ומתן והצבתי מטרות ויעדים חדשים, שמתאימים למציאות החדשה. אותו הדבר קרה כשהקורונה הגיעה. נאלצתי להחליף לעצמי יעדים ומטרות שלא התאימו לתקופה – ועשיתי את זה. הטיפ שלי הוא להיות גמיש מחשבתית ויצירתית, אם אתם מוגבלים בעשייה מסוימת, מצאו משהו אחר שיתרום לכם הנאה ויחזק את ההערכה העצמית שלכם.