הטיפ של ספטמבר

להפוך את הטיפול לכיף, לדבר אל עצמי דיבור חיובי וליצור מציאות

המיאלומה חברה אליי בשנת 2015. עברתי טיפולים כימותרפיים וביולוגיים ולאחר מכן השתלה עצמית.
ב-2018 אובחנתי גם עם סרטן השד. עברתי ניתוח מקומי והקרנות וממש לאחרונה, באפריל 2023, הסרטן חזר שוב, עברתי כריתה ושיחזור של השד. עם אבחון סרטן השד, התחילו חרדות שלא הכרתי בעצמי בתקופת המיאלומה והקורונה שהצטרפה לחיינו זמן קצר לאחר מכן גם הוסיפה לטלטלה הרגשית שלי. בסיוע פסיכותרפיסטית ועם כוחות הרצון העצמי שלי, הצלחתי והתגברתי.

הטיפ שלי הוא להפוך את הטיפול לכיף. אולי זה נשמע קצת הזוי אבל כך עשיתי! בכל תקופת הטיפול במיאלומה, כל טיפול בבית החולים הפכתי ליום כיף, על כל המשתמע מכך. בנסיעה הייתי שמה מוסיקה מקפיצה, נכנסת לבית החולים בחיוך ואמונה שאני בידיים בטוחות וטובות של כל הצוות הרפואי. את תופעות הלוואי של הטיפולים לקחתי ברוח טובה כי החלטתי עם עצמי שצריך לזרוח עם מה שיש ולא לחפש את מה שאין.

לפני בדיקות מעקב יש חששות, אבל אני מזכירה לעצמי שזה טבעי. אני מקפידה לומר ‘הכל בסדר’ ולא ‘יהיה בסדר’. אני מדברת אל עצמי בקול רם על מנת להוציא אנרגיית מילים שגם האוזניים יישמעו. מודה בכל יום על הטוב ועל הקושי שמתוכו אני צומחת. יש לי מחברת תודות שבה אני כותבת מדי יום 10 תודות. התודה האחרונה היא תמיד החזון שלי, מה שאני רוצה עבור עצמי. אני כותבת זאת בהווה, מתייחסת לרצונות שלי כרצונות שמתקיימים. זו הדרך לשמר את האמונה, ואני מאמינה שהאמונה היא הבסיס לקיום.
בעבר אמרתי כמו רבים אחרים ש’הגוף בוגד’ וכך האמנתי. היום אני לא חושבת כך, אני מבינה שהגוף לא בוגד, הגוף מדבר ומאותת מה לא תקין ומה צריך לתקן, איזו דרך עליי לשנות כלפי עצמי או כלפי הסביבה.

אני שלמה בדרכי, על הקשיים שבה ועל הרגעים היפים, של קפה וחיוך ועל כל מי ומה שנקרה בדרכי. בעיניי, הכי חשוב להבין ששום דבר אינו מובן מאליו, ובפרט לא היכולת של הגוף לעבוד ולרפא את עצמו. הרי זה פלא שאין כדוגמתו.

תהיו בריאים ומבורכים באשר הינכם.

אם כבר מיאלומה – עדיף לעבור את זה ביחד

אנחנו מזמינים אותך להצטרף לאמ”ן,
להתחבר לקהילה תומכת
וליהנות מהטבות מגוונות.

בודק...