הטיפ של חודש אוקטובר

  • ורד יניב
  • 01/10/2020

להיות בתנועה פיזית ומחשבתית

ורד יניב, מתמודדת עם מיאלומה מזה 12 שנים, משתפת:

טרם האבחנה הרפואית חייתי את החיים מתוך מחויבות מאוד גבוהה לסביבה שלי ומחויבות נמוכה לעצמי. עבדתי 24 שעות ביממה, טיפלתי בהוריי ובחמי וחמותי, הייתי קונטרול פריק, הכל עבר דרכי.

לאחר אבחון המחלה למדתי לאט לאט לשחרר, זה לקח זמן, אבל אני חושבת שזה אחד הדברים החשובים שלמדתי ושאני ממליצה לעשות. אני קוראת לזה להיות בתנועה פיזית ומחשבתית.
התנועה המחשבתית היא היכולת להרפות, לשחרר. לקחת אחריות בעיקר על עצמי ועל מה שנכון לי, בעוצמה שמתאימה לי. לבחור לעצמי את מה שעושה לי טוב, להרחיק ממני את מה שלא עושה לי טוב.
וזאת, במקום להיות ‘על הכל’ כל הזמן.

התנועה הפיזית היא השמירה על התנועה הקבועה, מתוך ההבנה, שיש לגוף השפעה על הנפש. בתחילת דרכי עם המחלה, כשהייתי מאוד מוגבלת בתנועה כתוצאה מחוליות שבורות, הקפדתי לקום כל כמה שעות ולעשות סיבוב מסביב למטבח עם הליכון. כל פעם קצת, העיקר לנוע. לאט לאט התנועתיות חזרה, היכולת חזרה ושבתי להיות פעילה. לאורך השנים גיליתי תחומי פעילות שאליהם התחברתי במיוחד, בהם הצ’י גונג והפלדנקרייז ואני מתמידה בהם. זוהי תנועה מרפאה מבחינתי. אני ממליצה לכל אחד למצוא את התנועה שאליו הוא מתחבר ולהתמיד בה.

עיגול לטובה
הכסף הקטן שלך שווה יותר.

אמ”ן נבחרה להצטרף ל ”עיגול לטובה”. בכך היא מצטרפת לשורה  של עמותות מתקדמות שהוכרו כיעילות ואפקטיביות על ידי ארגון מידות.
באמצעות הוראה קבועה, תוכלו לעגל את עסקאות כרטיס האשראי לשקל הקרוב ואת הפרש האגורות לתרום לאמ”ן.  מדובר בכ- 4 ₪ לחודש.
כסף קטן שאינו מורגש באופן משמעותי בכיס אך עבור אמ”ן – עושה את ההבדל.

למילוי פרטים והצטרפות.

אנו משיקים את אתר אמ"ן המחודש.
ליצירת קשר: info@amen.org.il או: לשני מתאמת העמותה
052-8812640.

עמכם הסליחה על אי הנוחות.