הטיפ של נובמבר

להשתתף בסדנאות ההעצמה ובמפגשי החברים לדרך של אמ"ן

שמי מירה, אני בת 69, חרשת מלידה.
המיאלומה התגלתה אצלי לפני 4 שנים, עם כאבי תופת בגב. הרופאים שפניתי אליהם הסתפקו בצילום רנטגן, אמרו שזה שום דבר והפנו אותי לפיזיותרפיה ודיקור סיני. למזלי, פזיותרפיסטית שטיפלה בי האמינה לי שהכאבים שאני חווה לא סבירים והפנתה אותי למומחה עמוד שידרה. הוא היה הרופא הראשון שהקשיב לתיאור הכאב שלי ברצינות. אחרי שהגיעו תוצאות ה- PC.T אושפזתי בשיבא. בשבועיים הראשונים לאשפוז הרגשתי שיש לי סרטן למרות שהסביבה ניסתה לנחם ואמרה שזה בטח משהו חולף. ועדיין, כשבישרו לי שאני חולה במיאלומה נפוצה הייתי בהלם. בשלב הראשון לאחר האבחנה הייתי בטוחה שזו מחלה סופנית. לא רציתי לסבול וביקשתי המתת חסד בשוויץ.
אלא שהזמן עבר והתקדמתי במחזורי הטיפולים (כימותרפיה, טיפולים ביולוגים והשתלה עצמית) ועם הזמן הגישה שלי השתנתה. התמלאתי אומץ ואופטימיות ונלחמתי כלביאה. השתדלתי לתפקד כרגיל – לעזור לילדים, ליהנות עם הנכדים החמודים שלי ועם בן זוגי המקסים שתמך בי לאורך כל הדרך.

אחד הדברים המשמעותיים ביותר, שעזר לי לפתח חוסן וכוחות להתמודדות, היה ההשתתפות שלי בסדנת ההעצמה של אמ"ן למתמודדים עם מיאלומה. הגעתי לקבוצה יחד עם מתורגמנית והתמסרתי לתהליך הקבוצתי. קיבלתי מידע חשוב, כלים להתמודדות, אמונה מחודשת בעצמי ומפגש מרגש עם אנשים שעוברים חוויה דומה לשלי. אני ממליצה מכל הלב להשתתף בקבוצות אלו.


מעוניינים להצטרף לסדנת ההעצמה הבאה של אמ"ן? מלאו פרטיכם כאן ונשוב אליכם כשיקבע מועד לסדנה הבאה:

    מעוניינים להצטרף למפגשי חברים לדרך?

    כאן תוכלו למצוא את פרטי המפגשים הקרובים. המפגשים מתקיימים גם בזום וגם באופן פיזי בגבעתיים, חיפה וירושלים.