נעים להכיר את הרופאים שלנו

יוזמה מיוחדת של אמ"ן עם חברת התרופות 'טקדה ישראל', הולידה סדרת סרטונים מרגשת, שחושפת טפח מעולמם האישי של הרופאים ההמטולוגים שלנו, שמשתפים על החיבור למטופלים והאהבה למקצוע.

מזמינים אתכם לצפות

ד"ר אסנת ירחובסקי-דולברג, מנהלת שירות מיאלומה במרכז הרפואי 'מאיר'
"אתה יודע מה זה ניצחון בעיני? ניצחון בעיני זה כשאני מוזמנת לחתונה, כשאני מוזמנת לבריתה. אלו הרגעים הכי טובים בעולם".


פרופ' תמר תדמור, מנהלת המכון ההמטולוגי ובנק הדם במרכז הרפואי 'בני ציון'
"נסעתי אחרי בעלי לאיטליה שנסע ללמוד וטרינריה. אני תכננתי ללמוד עבודה סוציאלית כי באופי שלי אני עובדת סוציאלית מפוספסת. ברפואה בחרתי כמין ברירת מחדל וההמטולוגיה הוא תחום שבו יש קשר רציף עם המטופלים, זו רפואה פלוס וזה בדיוק הקשר שאני רוצה, שמאתגר אותי".


ד"ר פאולינה פטצ'נקו, רופאה המטולוגית בכירה במרכז הרפואי וולפסון
"התכונה האנושית הכי חשובה להמטואונקולוג היא הזדהות עם החולה. אני חושבת שכל הרופאים בכלל, ובפרט בהמטואונקולוגיה, צריכים לפחות לדקה לעצור ולהזדהות עם החולה ולחשוב מה הם היו עושים במצב הזה, או עד כמה הסבל של אדם יכול להיות גדול אפילו בדברים הקטנים. למשל בהמתנה לרופא, בהבנה עד כמה כואבת הכנסת וונפלון, כמה כואבת דקירה לחולה שכל הזמן בטיפולים".


ד"ר אורי רוביו, מנהל מחלקה פנימית ומרכז תחום מיאלומה במרכז הרפואי האוניברסיטאי 'סורוקה'
"מחויבות שהיא באה מסט מסוים של ערכים, שהם לא נשברים".


ד"ר נועה לביא, מרכזת תחום מיאלומה במרכז הרפואי רמב"ם
"אמא שלי מאוד יצירתית ולי יש מטופלת שעובדת בחנות לדברי יצירה. אני מביאה לאמא שלי דברי יצירה ותמיד אומרת שיצאתי הלא יצירתית בבית, אבל היא אומרת לי בחזרה שרפואה זה הדבר הכי יצירתי שיש".


ד"ר יעל כהן, מנהלת שירות מיאלומה במרכז הרפואי 'איכילוב'
"היתה לי מטופלת שמאוד רצתה ללכת להופעה של אדל, היא קנתה כרטיסים להופעה בלונדון והספירת דם לא היתה כל כך בסדר אבל מצאנו דרך כי ידענו שזה מה ש'יעשה לה את זה', ועד היום שנים אחרי, אנחנו מדברות על ההופעה הזו".


ד"ר יבגני צ'ובר, רופא המטולוג בכיר ומנהל בנק הדם במרכז הרפואי 'העמק'
"הדרייב שלי הוא היכולת לפתור את הבעיות המורכבות שמביאה איתה המיאלומה. וכשאני מגיע הביתה אני ממשיך לחשוב על המטופלים, אני לא יכול להתנתק".


ד"ר יוסף ברשאי, רופא המטולוג בכיר ומנהל בנק הדם במרכז הרפואי 'ברזילי'
"אני מנסה להרגיש את החולה. לפעמים הוא מספר לא רק על מה שכואב לו, לפעמים החולים מספרים דברים אחרים, על החיים שלהם. זה גם חשוב. ואני מקשיב".