הטיפ של חודש אוגוסט

  • ד"ר אריק ליטוין
  • 10/08/2020

כמידי חודש, גם החודש אנחנו מעלים טיפ חודשי ובו עמיתים משתפים.

החודש, היה זה הטיפ של ד”ר אריק ליטוין. בן 46, נ+3, רופא במקצועו, מתמודד עם המחלה בשנתיים האחרונות.

ד”ר אריק ליטוין משתף:

כשחליתי, היה לי מאוד קשה לקבל את העובדה שהגוף שלי חולה, פגום ולא יחזור לעצמו. חשתי ממש נבגד, היה לי מאוד קשה להבין שאיבדתי את הבריאות לעד, זה ממש תהליך של אבל על כל שלביו. הדיסוננס בין הגוף החולה, לנפש הבריאה היה עצום. באותו הרגע החלטתי שאני לוקח בעלות על המחלה ומנהל אותה, נמצא בשליטה.

עד כאן סיסמאות.

מה עשיתי?

הכנתי צ׳ק ליסט, תיעדתי ביקורים ותאריכים. במציאות זה אמר להבין מה המסלול עד לקבלת האבחנה, מה הבדיקות שצריך לעשות, דאגתי פיזית להגיע למכונים השונים ולקבוע לי את התורים מוקדם ככל שניתן, להבין מה הטיפולים האפשריים, מה ההשלכות על החיים שלי, בכל התחומים, כולל האישי וכולל אל מול משפחתי הקרובה. היה לי חשוב להבין מה ההשלכות לעוד 10,20 שנים, מי הרופא הכי מתאים בשבילי, אותו אחד/אחת שיכילו אותי וכשהרגשתי בנוח לידם ( כלומר כשנוצרה כימייה) ווידאתי שבית החולים יהיה קרוב, יכיל את כל השירותים שחולה כמוני צריך. עבורי, מצאתי את זה בדמותה של דר׳ מגן בבי״ח שיבא, שהינה רופאה מקצועית, מכילה ויסודית.

במקביל למחלה, דאגתי ליצור סביבה תומכת בצורה של חולים בגיל שלי, כדי שנוכל לדבר ולהיפגש, לדאוג גם להכיל את בני משפחתי ולמצוא גם להם, בעזרתה של אשתי, סביבה תומכת.

האתר הראשון שגלשתי אליו היה של אמ״ן כדי לדלות את המידע, להפנים שעכשיו אני בכובע של החולה. לבסוף כשהגעתי למצב יציב במחלה, לעסוק בפעילות גופנית, לתחזק את הנפש, ולא פחות חשוב, להתנדב ולתת חזרה מכל מה שקיבלתי.

עיגול לטובה
הכסף הקטן שלך שווה יותר.

אמ”ן נבחרה להצטרף ל ”עיגול לטובה”. בכך היא מצטרפת לשורה  של עמותות מתקדמות שהוכרו כיעילות ואפקטיביות על ידי ארגון מידות.
באמצעות הוראה קבועה, תוכלו לעגל את עסקאות כרטיס האשראי לשקל הקרוב ואת הפרש האגורות לתרום לאמ”ן.  מדובר בכ- 4 ₪ לחודש.
כסף קטן שאינו מורגש באופן משמעותי בכיס אך עבור אמ”ן – עושה את ההבדל.

למילוי פרטים והצטרפות.

אנו משיקים את אתר אמ"ן המחודש.
ליצירת קשר: info@amen.org.il או: לשני מתאמת העמותה
052-8812640.

עמכם הסליחה על אי הנוחות.