על המערכת החיסונית ואיך לחזק אותה – הרצאה

הרבה פעמים אנחנו שומעים שהמערכת החיסונית שלנו חלשה ושעלינו להישמר מהידבקות במחלות. אנחנו גם שומעים שחשוב לחזק את המערכת החיסונית.
אבל מה זו מערכת החיסון? ממה היא מורכבת? מה זה אומר מערכת חיסונית מוחלשת? מה גורם לה להיחלש? ואיך ניתן לחזק אותה? ומה לגבי חיסונים? האם מותר נו להתחסן? באילו תנאים?

את כל השאלות האלה ואחרות הפנינו לד”ר יסמין מאור, מנהלת המחלקה למחלות זיהומיות במרכז הרפואי וולפסון.

ד”ר יסמין מאור, משווה את המערכת החיסונית שלנו לחיילים שהתפקיד שלהם הוא להלחם בפולשים מסוגים שונים שעלולים לסכן את הגוף שלנו. וכמו כל צבא טוב, חשוב שיפעל בצורה מאוזנת. כי כשהמערכת החיסונית חלשה אין לנו הגנה מפני זיהומים שונים. אבל כשהמערכת החיסונית חזקה מידי היא עלולה לתקוף את הגוף ולגרום נזקים. כאן ד”ר מאור הזכירה את התופעה הידועה כסערת ציטוקינים – אותם תהליכים דלקתיים חזקים שנגרמים לעיתים במחלת הקורונה (ולנו מוכרים כתופעות לוואי אפשריות לטיפולים).

עוד הסברים על מהם לימפוציטים? מהם תאי B ותאי T, למה דווקא אצל חולי מיאלומה המערכת החיסונית חלשה, על תקידי המערכת החיסונית ואופן פעילותה, על זיהומים במיאלומה והתגוננות בפניהם, חיסונים על סוגיהם השונים, אילו חיסונים חשוב לקבל, טיפול מונע ועוד ועוד – בהרצאה מרתקת על המערכת החיסונית

על שאלות אלו ונוספות ענתה ד”ר יסמין מאור, בהרצאה על המערכת החיסונית.

לצפייה לחצו כאן.


ד”ר יסמין מאור היא מנהלת היחידה למחלות זיהומיות במרכז הרפואי וולפסון,

וחברה בצט”מ, הצוות לטיפול במגפות המייעץ למשרד הבריאות.הבהרה: אין להתייחס למידע המובא כאן כהמלצה או ייעוץ ובוודאי שלא כתחליף להתייעצות עם הרופא המטפל, אלא כמידע כללי למתעניינים.

אם כבר מיאלומה – עדיף לעבור את זה ביחד

אנחנו מזמינים אותך להצטרף לאמ”ן,
להתחבר לקהילה תומכת
וליהנות מהטבות מגוונות.

בודק...