קשרים בינלאומיים

עמותת אמ”ן שוקדת על טיפוח קשרים בינלאומיים עם ארגוני חולים מקבילים בחו”ל. קשרים עם ארגוני חולים מאפשרים לנו ללמוד מניסיונם של ארגונים ותיקים ומקנה לנו גישה למידע החדשני והעדכני ביותר בעולם המיאלומה. בנוסף, מחזקים קשרים אלה את העמותה והופכים אותה לחלק מארגון חולים בינלאומי גדול ורב עוצמה.
גישה זו הנחתה את מייסדי העמותה שכבר מתחילת הדרך הקפידו להיות בקשר עם עמותות וארגונים בעלי השפעה בתחום המיאלומה. כך, מקבוצה קטנה של חולים במחלה “יתומה” הפכה עמותת אמ”ן תוך שנים ספורות מהקמתה, לחלק מקהילת חולים בינלאומית המהווה קבוצה בעלת משקל וכוח לקדם את עניינם של חולי המיאלומה כולם. קשרינו עם הקהילה הבינלאומית העוסקת במיאלומה מעמידים אותנו בשורה הראשונה של המחקר הרפואי, המידע העדכני והחדשני. בתחילת הדרך זכינו לתמיכה ולהדרכה מהקהיליה הבינלאומית והיום עמותת אמ”ן הינה גורם משפיע ומוביל בין ארגוני המיאלומה בעולם. 

International Myeloma Foundation –    IMF  הארגון הבינלאומי למיאלומה נפוצה

ה -IMF – הארגון הבינלאומי למיאלומה נפוצה הינו הגוף הגדול והוותיק ביותר העוסק במחלת המיאלומה בעולם.;כיום חברים ב IMF ;כ- 195,000 אנשים מ 113 מדינות מאז הקמתו בשנת 1990, פועל הארגון על מנת לשפר את איכות חייהם של המתמודדים עם מחלת המיאלומה – עד למציאת ריפוי למחלה בין השאר הגה הארגון את הרעיון לקיים סמינרים וקבוצות תמיכה למתמודדים עם המיאלומה.
המטה הראשי של הארגון ממוקם בקליפורניה ארה”ב ולו משרדים באירופה ובדרום אמריקה וכן נציגים בארצות נוספות בעולם. בארגון 15 עובדים מקבלי שכר. כל שאר העוסקים במלאכה הם מתנדבים.

קשרים בינלאומיים - דבי בירנס מ IMF בישראל

ביקורה של דבי בירנס בישראל

הקשרים בין עמותת אמ”ן לבין ה- IMF התחילו מיד לאחר ייסוד העמותה. זמן קצר לאחר מכן הוכרה עמותת אמ”ן כנציגת ה -IMF בישראל. הכרת הארגון הבינלאומי הוותיק והמבוסס בעמותה בראשית דרכה היתה בעלת חשיבות עליונה לביסוס מעמדה של עמותת אמ”ן בקרב גורמי מחקר ורפואה בישראל. במהלך השנים, בפרט בשנים הראשונות, נערכו ביקורים של נציגי ה -IMF בישראל. 

 

תמיכת הארגון הבינלאומי בעמותה הישראלית מתבטאת בשיתוף בכל מידע מחזית המחקר והפיתוח, בהדרכה בייעוץ. כן מתקיים שיתוף פעולה בין קבוצת המחקר הישראלית לקבוצות מחקר אחרות ולחבר הנאמנים המדעי של ה IMF.

Myeloma Patiants  Europe  –    MPE  ארגון הגג של מיאלומה באירופה

MPE- ארגון הגג של כל חולי המיאלומה באירופה נוסד באוקטובר 2011 כאיחוד של שני ארגוני חולי מיאלומה אירופאים:

ME – Myeloma Euronet  ו- EMP  – European Myeloma Platform

בעקבות האיחוד נוצר ארגון חולים גדול כלל אירופאי שמאגד כ- 30 ארגוני חולים מ- 23 מדינות באירופה, בהם אנגליה, גרמניה, צרפת, ספרד, פורטוגל, אוסטריה, שוויץ, שוודיה ופינלנד.

עמותת אמ”ן הצטרפה לארגון האירופאי  מיד עם הקמתו. החל משנת 2012 מכהן נציג אמ”ן כחבר במועצת המנהלים של הארגון. ביולי 2017 נבחר ברוב קולות עו”ד רון דלומי, חבר ועד אמ”ן, לתפקיד.

לעמותת אמ”ן ולארגון האירופאי חזון ומטרות משותפים שעיקרם – לפעול לקידום עניינם של חולי מיאלומה ובני משפחותיהם, על ידי חולי מיאלומה.

ההשתייכות שלנו לארגון האירופי מאפשרת מחקרים משותפים, קבלת מידע עדכני וחיבור ישיר לכל המתחדש בתחום המיאלומה הנפוצה באירופה.

פרופ’ עירית אביבי מישראל נבחרה לכהן בוועדה הרפואית המייעצת של הארגון.

 

The European Hematology Association –    EHA  הכנס האירופאי להמטולוגיה
http://www.ehaweb.org/

מטרת ה- EHA לקדם מצוינות ברמת הטיפול, במחקר ההמטולוגי ובידע הקיים בתחומי הרפואה ההמטולוגית, באמצעות כנס שנתי.

הכנס השנתי ששם במוקד הבמה את הנושאים הבוערים בתחומי ההמטולוגיה ומסייע בגיוס תרומות; פרסום מגזינים מחקריים; עידוד מחקרים באירופה ומחוץ לאירופה באמצעות מימון ועוד.

Global Myeloma Action Network –    GMAN  קבוצת הפעולה הבינלאומית למיאלומה נפוצה
http://gman.myeloma.org/

ארגון ה- GMAN מתוקצב על ידי ה- IMF. משימתו של הארגון לשפר את איכות חייהם של החולים במיאלומה נפוצה, בעולם כולו. מטרותיו: חיזוק והעצמת קבוצות חולים בכל העולם; העלאת מודעות בינלאומית למחלת המיאלומה; טיפוח זכויות ויצירת גישה למקסימום תרופות; קידום חידושים בטיפול במחלות סרטן דם באמצעות מחקרים קליניים ומעורבות גבוהה בקרב החולים; יצירת קול בינלאומי משמעותי ומשפיע בנושא מיאלומה נפוצה.

בארגון חברים עשרות ארגונים העוסקים במיאלומה במדינות העולם השונות, ביניהן עמותת אמ”ן.

להמשך קריאה