עצירה זמנית של מחקרים קליניים בתרופה קיטרודה

לאחרונה התבשרנו שה- FDA האמריקאי נקט אמצעי זהירות ועצר זמנית מחקרים קליניים בחולי מיאלומה בתרופה קיטרודה, בשילוב עם תרופות ממשפחת האימידים (רוולימיד, פומלידומיד) עקב תוצאות פחות טובות בקרב חולים שטופלו בתרופה, בהשוואה לחולים שלא טופלו בה.

להודעת חברת התרופות לחצו כאן

קיטרודה היא תרופה המשתייכת לקבוצת התרופות “בולמי בקרת כניסה”, המתערבות במערכת החיסונית בערוץ המכונה PD-1 / PD-L1. התרופה זכתה להצלחה גדולה בטיפול במלנומה ובסרטן הריאות והיא נבדקת בימים אלו במחקרים המתבצעים על שורה ארוכה של גידולים סרטניים אחרים, בהם מיאלומה נפוצה.

ד”ר בריאן דיורי, יו”ר ארגון ה- IMF, מתייחס לנושא וכן להתפתחות בתרופות אימונטרפיות בערוץ חדש נוסף, CAR-T. מדבריו עולה שהתערבות במערכת החיסונית עלולה לעיתים לעורר תגובות בלתי צפויות. טיפול שמצליח בסוג אחד של גידולים, עלול לא להשפיע או אף להחמיר את המצב, בגידולים אחרים. מה שמחייב זהירות רבה והבנה טובה יותר של פעולתם.

לקריאת מאמרו של ד”ר בריאן דיורי, לחצו כאן

 

הבהרה: אין להתייחס למידע המובא כאן כהמלצה או ייעוץ ובוודאי שלא תחליף להתייעצות עם הרופא המטפל, אלא כמידע כללי למתעניינים. למידע נוסף אתם מוזמנים לקרוא את המאמרים המלאים וכמובן להתייעץ עם הרופא המטפל.