עודד דרוקר – המיאלומה שלי, ינואר 2007

שמי עודד דרוקר ובקרוב אחגוג יום הולדת 42. אני נשוי לאישה נהדרת ויש לנו שלושה ילדים נפלאים. בימים אלה אני “חוגג” שנה לגילוי מחלת המיאלומה שלי ומקווה שתהיינה עוד הרבה כאלה. בעצם, אין לי בכך ספק.

לאנס אמסטרונג, רוכב האופניים הגדול, כתב בספרו “בחזרה לחיים” שלא היה מוותר על “חווית” הסרטן, המחלה שנלחם בה בגבורה ואחרי שהחלים ממנה הצליח לזכות ב”טור דה פראנס” בשש אליפויות רצופות. ספרו עזר לי מאוד למן היום הראשון בו נודע לי על מחלתי.

השעות שקדמו לקבלת תוצאות הבדיקות היו מלוות בחששות כבדים. כשאלה הגיעו, ההלם היה גדול מנשוא, אבל מיד לאחר מכן גמלה בלבי ההכרה שכדי לעבור בשלום את התקופה הקשה המצפה לי יהיה עלי לעשות “סוויץ'” רציני בחשיבה ובתחושות שלי. החלטתי שמכאן ואילך החיים הם הבמה – ואני השחקן הראשי. ידעתי על מחקרים שמצאו קשרים ישירים ועקיפים בין יכולת הנפש להתמודד עם המחלה לבין יכולת הגוף לעשות כן והחלטתי לקבל את המיאלומה כאורחת ( אמנם בלתי רצויה ) במחזה ששמו הישרדות.

כבר לאחר דקות ספורות התלוצצתי עם רופאי ועם הסובבים אותי ומתחילת דרכי במחלקה להשתלת מח עצם קראו לי עודד המעודד. החלטתי שעד כמה שזה יהיה אפשרי החיוך לא יסור מפני וביקשתי מהקרובים אלי ומבני משפחתי לא לפנות מקום לשום רגש אחר חוץ מאופטימיות ושמחת חיים. כך זה נמשך כבר שנה שלמה, אבל לא אכחיש שהיו גם כמה רגעים קשים ומשברים, במיוחד בתקופת הטיפולים. היו לי סיבות רבות, בין היתר בגלל גילי הצעיר, להיכנס למרה שחורה, אבל החלטתי לשמור על נפש בריאה, החלטה שתרמה הרבה לשיפור במצבי.

אני מייעץ לכולנו החולים, להיות מחויכים ואופטימיים עד כמה שניתן ואפילו לנסות ליהנות מהחוויה. אני אישית מרגיש שקיבלתי הזדמנות שנייה – הזדמנות פז להסתכל על החיים בפרופורציות הנכונות והראויות. ללמוד לקבל דברים כמובן מאליהם, לקום בבוקר עם חיוך, לדעת לתת את המשקל הראוי לכל דבר. היום, לשמחתי, אני יודע לא לקחת ללב ולא להתעצבן יתר על המידה בשגרת חיי הלא קלה.

בימים אלה נבדקתי והרופאים בישרו לי שאיני אמור לעבור השתלה שנייה. אני מאמין בלב שלם שהנפש הבריאה תרמה לכך. לדעתי, לכל אחד ואחת מאיתנו יש היכולת לראות גם את הטוב שבמצבנו ובזכות משפחה תומכת ואוהבת וסביבה חיובית נוכל להגיע רחוק.

ברצוני לומר מלים חמות לאנשים היקרים שהקימו את העמותה ועוסקים בפעילותה השוטפת, שהיא עבודת קודש ומעניקים תמיכה וחום לזקוקים לכך ואני ביניהם. יישר כוח. אני מאחל לכולנו בריאות, אושר ומחשבה אופטימית.

בתודה ובברכה,

עודד דרוקר ובני משפחתו