סרטוני וידאו עם הדרכה אישית לטיפול – שירות חדש מטעם האיגוד ההמטולוגי

כל מי שנוטל תרופות באופן קבוע מכיר את הקושי לזכור לקחת את התרופה בזמן ולהתמיד במשטר נטילת התרופות.

שירות חדש ומיוחד שפותח על ידי האיגוד הישראלי להמטולוגיה ולרפואת עירויים, בשיתוף עם חברת טלסופיה מדיקל בע”מ, מספק מידע אישי בווידאו למטופלי מיאלומה נפוצה, המלווה את תהליך נטילת התרופות ומסייע להתמיד בו באופן מדויק. התכנית כוללת סדרה של 5 סרטוני וידאו מותאמים אישית לכל מחזור טיפול. הסרטונים נשלחים למטופל באופן אוטומטי ומתוזמן לפי לו”ז הטיפול האישי של כל מטופל. השירות ניתן ללא תשלום למטופלי מיאלומה. 

כפי שאנו יודעים, מטופלים כרוניים, ולפיכך גם מטופלי מיאלומה, מתמודדים עם טיפול תרופתי מורכב, ולעיתים מתקשים בנטילת התרופות על פי לוח הזמנים וההנחיות שניתנו.

מטרת התכנית הינה לעזור למטופלים להבין את הטיפול התרופתי, לעקוב אחר הוראותיו של הרופא המטפל לכל אורכו של מחזור הטיפול ובכך להגביר את ההבנה, המוטיבציה וההיענות לתכנית הטיפול.

כל סרטון מכיל הדרכה מעשית, המדגימה את נטילת התרופות, ומידע משלים, מהסבר בסיסי על המחלה ועד מנגנוני התרופות. הסרטונים מותאמים אישית לפי מין, תרופות, מינונים, הנחיות, תאריכים ועוד. התוכנית תומכת בפרוטוקול טיפול פומי בלבד, וכוללת את התרופות נינלארו, רבלימיד, אימנוביד, תלידומיד ודקסמטזון ותרופות נלוות מניעתיות. הסרטונים זמינים בעברית ובאנגלית.

המערכת, המאפשרת משלוח סרטוני וידאו מותאמים אישית לחולי מיאלומה נפוצה, כבר עובדת וזמינה עבור המטופלים. השירות ניתן ללא כל עלות מצד המטופלים או הרופא המטפל. התכנית בחסות החברות ‘טקדה ישראל’, ‘ניאופרם ישראל’ ו’טלסופיה מדיקל’ אך המערכת אינה פרסומית או שיווקית ולחברות אין גישה למידע האישי של המטופלים. מטרתה לשפר הבנה והיענות לטיפול בקרב החולים, לרווחת החולים.

לפי דיווחי חברת ‘טלסופיה מדיקל’, מטופלים שכבר נרשמו לשירות מדווחים כי הסרטונים מסייעים מאד במהלך מחזורי הטיפול, בין אם הם נרשמו לקראת מחזור הטיפול הראשון שלהם או שכבר עברו מספר מחזורי טיפול. ניכר כי בקרב המטופלים החדשים, סרטוני הוידיאו מסייעים בהתחלת הטיפול והבנתו. מטופלים ותיקים יותר שיתפו שהם למדו דברים חדשים על אף ניסיונם הרב עד כה.

המערכת נמצאת כרגע בשלבי הרצה ע”י רופאים מכל בתי החולים. השימוש בה פשוט וקל! לאחר קבלת הסכמתו של המטופל, יכולים אנשי הצוות הרפואי להזין את פרטי ההתקשרות של המטופל (טלפון או כתובת דואר אלקטרוני) והפרוטוקול הרלוונטי לו. מרגע שהוזנו פרטי המטופל, הסרטונים נשלחים לטלפון או למייל, ללא כל צורך בהתקנת יישומון (אפליקציה). ניתן לצפות בסרטונים האישיים בכל עת, ללא הגבלה.

לצפייה בהסבר נוסף בווידאו, לחצו כאן.

רוצים לקבל את הסרטונים המותאמים עבורכם אישית? פנו לרופא המטפל ובקשו ממנו לצרפכם למערכת!

 

ד”ר משה גת, רופא בכיר במכון ההמטולוגי בבית החולים הדסה עין כרם, ירושלים ויו”ר הקבוצה הישראלית למיאלומה.