סיכום סדנת ההעצמה ‘חיים טוב עם מיאלומה’ – תל אביב, יוני 2018

עוד סדנה הסתיימה בהצלחה

זו סדנת ההעצמה השלישית שאנו עורכים בעמותת אמ”ן. הסדנה התקיימה הפעם בתל אביב, במשך 7 שבועות רצופים, השתתפו בה 12 חברים. הסדנה התקיימה בהשתתפות מתורגמנית לשפת הסימנים שהנגישה את הסדנה. 

תכני הסדנה

המשתתפים רכשו מיומנויות וכלים חדשים שעוזרים להם לחיות טוב יותר את חיי היום יום עם המיאלומה. שוחחנו על כך שיש לנו תרמיל על הגב ועלינו לבחור מה נשאיר בתוכו, מה נוציא ומה נוסיף.

עסקנו בשלושת המרכיבים של מודל העוצמה, שמטרתו לשפר את רווחת המתמודדים עם מחלות כרוניות. העלינו היבטים ושאלות הקשורים לתפיסת המחלה, לרשת המשפחתית והחברתית כמקור עוצמה ולשגרה החדשה עם המחלה.

אל אחד המפגשים הצטרפה שלומית נורמן, יו”ר עמותת אמ”ן, חולה ותיקה בעצמה ובוגרת הקורס של הקרן ע”ש רות ורובל, אשר על בסיסו נבנתה סדנת ההעצמה. שלומית סיפרה את הסיפור האישי שלה וענתה על שאלות פרקטיות שמטרידות ומעסיקות את המשתתפים. המפגש היה מאד מעצים ונתן מענה למשתתפים, בפרט עבור אלו המתכוננים להשתלה ואלו המתמודדים עם חזרת המחלה אחרי תקופת הפוגה.

משוב ממשתתפי הסדנה

המשתתפים סיפרו שהסדנה אפשרה להם לפתח מיומנויות של פתיחות, הקשבה ואמפטיה, סבלנות לאחר ולשונה ויכולת לדבר ולפתח נושאים כואבים וקשים. חלקם למדו להכיר את המחלה מזוויות חדשות ולהבין שמשהיא שונה מחולה לחולה.

על השאלה מה היתה התרומה הגדולה ביותר שהסדנה נתנה להם, השיבו: הכח והקשר הקרוב שנוצרו בין חברי הקבוצה, הכרות עם אנשים מעניינים, דעות שונות ודרכי התמודדות שונים עם המחלה. חזר הביטחון ומצב הרוח הטוב.  

על השאלה איזה שינוי חל בהתנהלותם בעקבות הסדנה השיבו: לא לוותר ולא להרים ידיים, הבנו שאפשר גם להגיד “לא” כשקשה. לחזור לפעילויות שאהבנו לעשות והפסקנו, משל: ללכת לסרט, הליכה בים, לשבת לראות את השקיעה. התחדדה הגישה של להיות “כאן ועכשיו” בין אם בריאים או חולים – לחיות וליהנות מהרגע.

על השאלה מה היו רוצים שיהיה אחרת בסדנה, השיבו רובם שהיא קצרה מדי. היו רוצים להמשיך לעוד 2-3 מפגשים. 

 

מעוניינים להשתתף בסדנת ההעצמה הבאה של אמ”ן?

צרו קשר בהקדם, עם שני בטלפון – 052-8812640, לקבלת פרטים על הסדנה הקרובה.