נגד כל הסיכויים – חלום שנהפך למציאות, סיפורו של אייל ישראלי, דצמבר 2012

בס”ד

שמי אייל ישראלי ואני בן 59, תושב בית לחם הגלילית. בינואר 2009 אובחנתי כחולה במיאלומה נפוצה.

בחודש נובמבר, אותה שנה, אושפזתי בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים לתקופה של שלושה שבועות, לשם טיפול כימותרפי אינטנסיבי והשתלה עצמית של מוח עצם.

מבחינתי, תקופת האשפוז נחלקה לשלוש: תקופת ההכנה ומתן הכימותרפיה, לאחר מכן התקופה הקשה של התגובה הגופנית לכימותרפיה והכאבים שנגרמו בגלל הטיפול, ולבסוף תקופת ההתאוששות וההחלמה. במהלך זמן זה חוויתי חוויות פיסיות ונפשיות קשות, אך גם חוויות מחזקות ומעודדות.

במשך חמש יממות סבלתי מסיוטים ומחוסר יכולת לישון ולנוח.  בלילה האחרון לשהותי במחלקה חלמתי חלום שהיה מאוד משמעותי בשבילי ונתן לי תחושת שליחות ועוצמה.

באותו לילה התגבשה בי ההכרה שאני צריך להעביר מסר מחזק ומכונן לחולים במחלות קשות, לפני ואחרי טיפולים, וגם לבני נוער ולתלמידים החווים תחושות של חוסר יכולת וחוסר הצלחה שגורמות להם לוותר מראש על ניסיונות קשים, לחוסר אמון ביכולותיהם ובכוחם להתמודד ולהצליח.

המסר שבחרתי הוא “שהכול מבפנים… ובעזרת ה“. יש לנו הכוחות והיכולות להתמודד. האמונה בעצמנו וביכולותינו, כוח הרצון, האסרטיביות והעשייה, הם מדהימים בהשפעתם.

 גם אם חשבתם שלא תצליחו, שאין סיכוי, תאמינו, תשקיעו ואז תופתעו מהתוצאות. וזה יוביל אתכם לעוד ועוד הצלחות. כל הצלחה משמשת כמדרגה וכבסיס איתן להצלחה הבאה.

 חלומות יכולים להיהפך למציאות  –  וזה תלוי בנו.

לסיכום: המחלה הרעה הזו נפלה עלי כרעם ביום בהיר. ברור שהייתי מוותר עליה, אך החוויות הרוחניות והנפשיות שעברתי, עליהן אני לא מוכן לוותר כלל וכלל. הן שלי לעולמים.

בחרתי לסיים בשני ציטוטים המתאימים לנושא: הראשון מספר משלי, י”ז פסוק כ”ב: “לב שמח ייטיב גהה ורוח נכאה תייבש גרם

פירוש “מצודת דוד”: “השמחה תיטיב לגוף כדבר רפואה ושברון רוח תיבש מוח עצמות“.

ציטוט שני מדברי ר’ נחמן מברסלב:  “עצבות – נועלת שערי שמים, תפילה – פותחת שערים נעולים והשמחה – בכוחה לשבר חומות!

 בבריאות טובה, באמונה שלמה ובשמחה גדולה,

 אייל  ישראלי

אייל מקיים הרצאות ומפגשים, ומוכן לענות לשאלות ולשתף במה שעבר עליו כל אחד באופן אישי, על סמך ניסיונו.