מפגשי חברים לדרך

הקבוצה הראשונה של “חברים לדרך” החלה לפעול באזור המרכז בשנת 2006, כשנה לאחר הקמת עמותת אמ”ן. בהמשך נפתחו קבוצות גם בחיפה ובירושלים. בכל אחד מהמרכזים נוצרה חבורת משתתפים המגיעים למפגשים בקביעות. אחרים בוחרים להגיע מידי פעם, כאשר נושא המפגש מעניין אותם במיוחד או כשהם מעוניינים להיפגש עם החברים האחרים, להתייעץ ולהחליף דעות.

אופי המפגשים והתכנים השתנו במשך הזמן, וכך גם מקומות המפגש. דבר אחד נשאר קבוע: מפגשי “חברים לדרך” נהפכו למקומות שבהם ניתן לחלוק מידע חשוב, לדבר על חששות, התלבטויות ורחשי לב ולעזור האחד לשני.

אנו משתתפים במפגשים של אמ”ן – “חברים לדרך” שמתקיימים בגבעתיים. במפגשים אלו אנו מתעודדים ומעודדים חולים אחרים ומלוויהם. אנו מחליפים ידע וניסיון, שומעים הרצאות מעניינות שתורמות לגוף ולנשמה. ההרצאות נותנות לנו כלים וידע שעוזרים לנו בהתמודדות במחלה. אנו מרגישים שאנחנו לא לבד.  כך מתארים לאה ואברהם קראוס את חוויותיהם מהמפגשים.

גם ספי ואילן צוקרמן מכפר הס מגיעים בקביעות למפגשים, וזה מה שהם מספרים:

כשחליתי לפני שמונה שנים במחלה שעד אז לא שמעתי את שמה, התגובה הייתה כמו של כל אדם ששומע בשורה קשה: הלם, פחד ודאגה לי ולמשפחתי.
בדרך מקרה נודע לי על עמותת אמ”ן שזה עתה הוקמה. יצרתי איתה קשר ומיד קיבלתי שיחת טלפון מעודדת, שכללה המלצה והזמנה להגיע למפגש תמיכה של חברים לדרך,  לא ידעתי אז עד כמה המפגשים הללו יעזרו לי ובמידה רבה גם לבת זוגי. במשך השנים אנו מקפידים באדיקות להיות נוכחים בכל המפגשים, נהפכנו לתומכים ישירים לכמה מהחולים. אשתי ואני, כבעלי ניסיון ממושך, ממליצים בחום לכל אחד מהחולים ובמידת האפשר לבני הזוג או למלווים אחרים להשתתף במפגשים בתקווה שהדבר יקל עליהם את ההתמודדות,לשמוע ולהישמע.

בכל מפגש נערכת הרצאה או שיחה על נושא שקשור לחיים עם המיאלומה. רופאים מהשורה הראשונה, ידידי העמותה שתומכים בפעילותה, משתפים את החברים במידע על טיפולים, מחקרים וחידושים. לצד הרצאות המתייחסות ישירות למידע רפואי ולמחלה יש  גם על תכנים מתחום הרפואה המשלימה ואיכות החיים. בין השאר נערכו הרצאות על: תזונה, טיפול בכאב, ניסויים קליניים, כוחות הריפוי של הגוף, בריאות ושמחת חיים, דמיון מודרך והיפנוזה רפואית. בהתאם לצורך ולרצון המשתתפים נערך, מידי פעם, מפגש מונחה לדיון בדילמות שמשותפות לחברים. כמו: שיתוף את הילדים / הנכדים במציאות החדשה,  בקשת חוות דעת נוספת, איך לבחור את דרך הטיפול הנכונה ונושאים נוספים.

המפגשים שנערכים אחת לחודש באזור המרכז (גבעתיים), הצפון (חיפה), הדרום (באר שבע) ובירושלים, פתוחים לכל חברי העמותה, לבני המשפחות ומלווים אחרים ומהווים מקור תמיכה ומידע למשתתפים.

הודעה על המפגשים מופיעה בדף הבית של האתר במדור “אירועים וכנסים”.

נשמח לראותכם במפגשים.