מפגשי חברים לדרך – אוגוסט ספטמבר 2014

קבוצות החברים לדרך בכל המרכזים מתפתחות ומתרחבות, חברים חדשים נקלטים ומקבלים תמיכה מחברים וותיקים, הרצאות ודיונים נערכים בקביעות והמשתתפים מקבלים הזדמנות להשפיע על המשך דרכה ופעילותה של העמותה. משתתפים חולים ובני משפחה, צעירים ומבוגרים, ותיקים לצד חברים חדשים שזו להם הפעם הראשונה במפגשי חברים לדרך של אמ”ן.

במפגש בחיפה ב- 27/8/14 נערך דיון על הנושא: “יצירת קהילה תומכת- עשור לקיומה של אמ”ן . החברים הביעו רצון  להיפגש כדי לייצר תמיכה הדדית, לחלוק מחשבות,  רגשות ומידע ולחזק זה את זה. בסוגיית ההתנדבות ישנה נכונות רבה של החברים להצטרף למעגל העשייה בעמותה ולסייע בקידום הפעילות של העמותה. צרכי העמותה מפורטים במדור “רוצה להתנדב?

במפגש  בגבעתיים, ב 10/9/14  השתתפו כ – 35 איש – פאולה, יו”ר העמותה, סיפרה כי מפגשי חברים לדרך הם התגשמות החזון שלה מאז הקמת העמותה ושיתפה באופן שבו היא מנהלת את חייה וממשיכה להיות פעילה. שושי שפרונץ, חברת וועד,  דיברה על היוזמה לקיים חוגי בית לצורך גיוס תרומות. ההרצאה המרכזית ניתנה על ידי דר’ אדריאן דואק מהמרכז הרפואי שיבא שדיבר על : ” התרופות של הדור החדש, הטיפולים הקיימים והסיכוי למציאת ריפוי“.  בהרצאה נתן דר’ דואק סקירה על ההתפתחות בטיפול במיאלומה מאז שנות ה 80 של המאה ה 19, מועד שבו התגלתה לראשונה המחלה, ועד לימינו. דר’ דואק ענה לשאלות הנוכחים שהביעו עניין רב.

שני מפגשים מוצלחים הגיעו לסיומם. גם בירושלים מתנהלים מפגשים חודשיים ובקרוב נפתח קבוצה בבאר שבע.
המפגשים הבאים בשני המרכזים יעסקו בנושאים מעניינים לא פחות. בחיפה ב 16/10  הרצאה ודיון בנושא: “איך לברוא בריאות” ובגבעתיים: “מיאלומה ואורח חיים נורמלי (כמעט)  מנקודת מבטו של מי שחי כ- 12 שנים עם המחלה” הרצאה שתנתן גם בירושלים.