מה חדש – 24/05/2018

כל החדשות – כל העדכונים – מדורים חדשים באתר  – חדשות העמותה – חידושים במיאלומה נפוצה

מאי 2018: ד”ר יעל כהן בראיון על מיאלומה נפוצה בשנת 2018 והאם מתקרבים לריפוי?. מתוך תכנית הבריאות של פרופ’ יהודה אדלר, 102fm. להאזנה, לחצו כאן.  

מאי 2018: יום עיון לחולים המטולוגיים התקיים במרכז הרפואי ‘העמק’. במסגרת המפגש נכחו כ- 40 עמיתים ובני משפחותיהם. לצפייה בהרצאות הכנס, לחצו כאן.

אפריל 2018: רוצה להתנדב? במסגרת הכנס השנתי של אמ”ן, שיתקיים ב- 1.6.2018 באוניברסיטת תל אביב, נצטרך עזרת מתנדבים. למי בקשה זו רלוונטית? לבעלי ידע בסיסי והיכרות עם תוכנת EXCEL, שבאפשרותם להגיע בבוקר הכנס עם מחשב נייד וכן, יום לפני הכנס – להדרכה קצרה. פרטים נוספים, כאן. נשמח לעזרתכם!

אפריל 2018: נפתחה ההרשמה לסדנת ההעצמה ה- 3 של אמ”ן. הסדנה תתקיים בתל אביב ותפתח ב- 1.5.2018, למשך 6 מפגשים שבועיים. מספר המקומות מוגבל! פרטים נוספים והרשמה – כאן.

אפריל 2018: סיפורה האישי של אסתי לדלסקי מסופר מ- 3 נקודות מבט, שלה ושל בנותיה. מהלומת המיאלומה לא עצרה אותן בדרך לג’ונגלים של קוסטה ריקה. לקריאת הסיפור המלא, לחצו כאן

פברואר 2018: עדכון חשוב! הקרן לטיפולי שיניים ע”ש יוסף וקריסטינה קסירר מחדשת את פעילותה. בזכות הקרן, מאפשרת העמותה לעמיתי אמ”ן לקבל מימון לטיפולי שיניים לאלו המיועדים להתחיל טיפול תרופתי ממשפחת הביספוספנטים (ארדיה וזומרה). הפרטים המלאים בעמוד ההטבות לעמיתי אמ”ן.

פברואר 2018: יש לך הזדמנות להשפיע! כולנו משיבים על שאלון אנונימי קצר המתייחס לשירותים הניתנים על ידי אמ”ן. למילוי השאלון,לחצו כאן.

דצמבר 2017: “מיאלומה נפוצה – 8 תמרורי אזהרה” – ד”ר חזי גנזל, רופא בכיר במערך ההמטולוגי במרכז הרפואי שערי צדק, כותב על סימני האזהרה שעלולים להעיד על מיאלומה ועל חשיבות האבחון המוקדם. לקריאה, לחצו כאן

דצמבר 2017: דיווח חי מכנס ה- ASH שמתקיים בימים אלו באטלנטה: ד”ר יעל כהן, היועצת הרפואית של אמ”ן מדווחת על תוצאות משמעותיות של מחקר שבדק את השימוש בדאראטומומאב בקו ראשון. לצפייה לחצו כאן. לקריאת הכתבה בנושא, לחצו כאן

דצמבר 2017: קול קורא: מגייסים מתנדב שיסייע בתחזוקת תוכן אתר האינטרנט של אמ”ן. רלוונטי לך? פרטים מלאים כאן.

נובמבר 2017: הרצאות כנס מיאלומה נפוצה ‘סורוקה’ מיום 2.11.2017 זמינות לצפייה באתר. לצפייה בהרצאות, לחצו כאן.

נובמבר 2017: ורד יניב מתמודדת עם מיאלומה נפוצה תוך הקשבה לגופה, ניהול שגרה ועשיית הדברים שעושים לה טוב. המחלה היא אכן פקטור משמעותי בחייה, אך אינו מנהל אותם. ורד משתפת על אופן התמודדותה עם המיאלומה, לקריאה לחצו כאן.

אוקטובר 2017:  מה צופן לנו העתיד? במאמר על המיאלומה במבט לאחור ובמבט קדימה, מספק פרופ’ משה מיטלמן נקודת מבט רחבה על ההיסטוריה של המיאלומה ועל העתיד הנראה לעין. לקריאה, לחצו כאן.

אוקטובר 2017: כתבה ב- YNET לכבוד חודש המודעות לסרטני הדם, בנושא בני המשפחה המטפלים. על ההתמודדות שלהם עם המחלה. לקריאה, לחצו כאן.

אוקטובר 2017: מגזין ספטמבר שנשלח אל עמיתינו הביתה, כעת גם באתר. במסגרת המגזין: ראיון עומק עם פרופ’ עדה יונת, זוכת פרס נובל וגם נשיאת הכבוד של אמ”ן; סקירת פעילותנו; כתבה על חשיבותה של הסליחה; טיפים לטסים לחו”ל ועוד ועוד. לקריאת הידיעון, לחצו כאן.

אוקטובר 2017: כנס מיאלומה נפוצה באיכילוב, שהתקיים ב- 12.9.2017 – קטעי הווידאו מההרצאות באתר. לצפייה, לחצו כאן.

ספטמבר 2017: כנס מיאלומה נפוצה באסף הרופא, 4.9.2017 – קטעי הווידאו מההרצאות באתר. לצפייה, לחצו כאן.

ספטמבר 2017: מידע חדשני בנושא תזונה ובריאות הובא במפגש ‘חיים עם מיאלומה’ שהתקיים ב- 15.9.2017. על שילוב סופר פוד בתזונת היום יום ועל רואו פוד, תוכלו לקרוא כאן

ספטמבר 2017: “מיאלומה נפוצה: המהפכה הטיפולית במחלה” – ראיון עם ד”ר יעל כהן, מנהלת השירות למיאלומה נפוצה במרכז הרפואי איכילוב, באולפן YNET, לרגל חודש המודעות לסרטני הדם. לצפייה, לחצו כאן.

ספטמבר 2017 – מגייסים את רופאי המשפחה והאורתופדים לאבחון מוקדם של מיאלומה נפוצה. השיבו על סקר בן 4 שאלות בלבד ועיזרו לנו להגביר את מודעות הרופאים! לחצו כאן להשיב על הסקר.

אוגוסט 2017 – מינויים חדשים. ברכותינו לד”ר מרב לייבה על מינויה למנהלת המחלקה ההמטולוגית במרכז הרפואי אסותא באשדוד; לד”ר הילה מגן על מינויה למנהלת המרכז למיאלומה במרכז הרפואי שיבא בתל השומר; לד”ר יוליה וקסמן על מינויה לאחראית תחום המיאלומה במרכז הרפואי רבין בפתח תקווה.

אוגוסט 2017 – רשימת ארגונים המסייעים למיצוי זכויות רפואיות ללא עלות. לרשימת הארגונים, לחצו כאן.

יולי 2017 – סדנת העצמה נוספת הגיעה אל קו הסיום. לחוות דעת המשתתפים ולסיכום הסדנה, לחצו כאן.

יולי 2017 – סיפורו האישי של ברוך קורצטג, שמספר על אבחון המיאלומה ואיך הוא מתמודד עם אתגריה בחיי היום יום שלו. לקריאה,לחצו כאן.

יולי 2017 – במסגרת הכנס השנתי של ארגון ה- MPE החודש במדריד, נבחר חבר ועד אמ”ן, עו”ד רון דלומי, ברוב גדול, להצטרף למועצת המנהלים של הארגון. זוהי הבעת אמון בינלאומית חשובה באמ”ן, שתאפשר לנו להגדיל את השפעתנו בקהיליה הרפואית האירופאית. להרחבה ולסיכום ההשתתפות בכנס, לחצו כאן.

יוני 2017 – החודש יצאה לדרך קבוצת ‘חברים לדרך’ באילת! במפגש שהתקיים בבית ההארחה של קיבוץ אילות לקחו חלק 5 מטופלים. עמיתים ובני משפחותיהם מאילת והסביבה מוזמנים להצטרף! לפרטים נוספים, לחצו כאן.

יוני 2017 – ג’ודי אראל, עמיתת אמ”ן המתמודדת עם מיאלומה נפוצה משנת 2007, התראיינה לכתבה במוסף 24 שעות של ידיעות אחרונות, במסגרת כתבה העוסקת בדרכים יצירתיות להתמודדות עם הסרטן. לינק לכתבה ניתן למצוא בתוך עמוד סיפורה האישי של ג’ודי. לקריאת הכתבה וסיפורה האישי של ג’ודי, לחצו כאן. להגעה ישירות לכתבה במוסף 24 שעות, לחצו כאן.

יוני 2017 – הטבות לעמיתי אמ”ן מתאמני צ’י קונג גם בחיפה, טבעון וזיכרון יעקב, לפרטים מלאים, לחצו כאן

יוני 2017 – סיפוריהן האישיים של נעמה בקר ורננה פרנקו פורסמו באתר. לקריאת הסיפורים, לחצו כאן.

יוני 2017 – פורסמו הנחיות לחיסונים נגד חצבת. לקריאה, לחצו כאן.

מאי 2017 – פורסמה באתר חוברת ייחודית המוקדשת לבני המשפחה המלווים והמטפלים. בחוברת התייחסויות לסוגיות היום יום המעסיקות את בני המשפחה המטפלים, כלים שיסייעו להתמודדות ודרכים להקל על קשיים ולחיות טוב עם מיאלומה. לקריאה והורדת החוברת, לחצו כאן.

מאי 2017- החודש התקיים הכנס השנתי ה-12 של עמותת אמ”ן. הכנס כלל מגוון הרצאות וסדנאות מרתקות ונתן מענה למגוון שאלות של המשתתפים. לסיקור המלא של הכנס, לתמונות וקטעי וידאו, לחצו כאן.

מאי 2017 – 110 עמיתים חדשים, אנשים שהמיאלומה נגעה בחייהם ולא הכירו עד כה את פעילות העמותה, הצטרפו אלינו במהלך פעילותנו בבתי החולים בחודש המודעות למיאלומה נפוצה. להרחבה ולתמונות, לחצו כאן.

מאי 2017 – ברכות לד”ר נועם ירום שמונה לתפקיד מנהל היחידה לרפואת הפה במרכז הרפואי שיבא. להרחבה, לחצו כאן.

מאי 2017 – ראיון עם שלומית נורמן, מ”מ יו”ר העמותה, במסגרת המדור ‘אנשים טובים’ במגזין כלבו המתפרסם בחיפה. לקריאה, לחצו כאן.

מאי 2017 –  הראיון האחרון עם פאולה אזולאי ז”ל, מייסדת עמותת אמ”ן ויו”ר העמותה ב- 12 השנים האחרונות. לקריאת הראיון, לחצו כאן.

מאי 2017 – עדכון סל הבריאות 2017: בשורה לחולים עם הישנות מיאלומה. כתבתה של ד”ר יעל כהן בנושא החלטות סל הבריאות לשנת 2017, לחצו כאן.

מאי 2017 – מחוויותיי כמלווה של תלמה אשתי, המתמודדת עם מיאלומה נפוצה. סיפורו האישי של ד”ר עודד עמיחי. לקריאה, לחצו כאן.

מאי 2017 – לקחת אחריות על ניהול המחלה: איך להחזיר לעצמינו את השליטה על החיים. לקריאה, לחצו כאן.

מאי 2017 –  מי מטפל במטפל? כתבה אשר פורסמה בידיעון פסח 2017 ומבוססת על מאמרה של רחל לדאני,
מנכ“ל Israel Givers Care, הארגון הישראלי לבני משפחה מטפלים. לקריאה, לחצו כאן.

מאי 2017 – חודש המודעות למיאלומה נפוצה – ראיון של ד”ר משה גת בתכנית של פרופ’ רפי קרסו. לצפייה, לחצו כאן.

מאי 2017 – הטבה בלעדית לחברי עמותת אמ”ן – השתתפות בתרגולי צ’י קונג בהנחות מיוחדות לעמיתים. למידע נוסף לחצו כאן.

אפריל 2017 – ידיעון פסח 2017 הודפס ונשלח אל בתיכם. במסגרת הידיעון: ראיון שבוצע עם פאולה אזולאי ז”ל ואשר בעלה כחודש לפני לכתה; עדכונים על סל התרופות; כתבות העוסקות בתפקידם ומקומם של המלווים בחיינו; סיפורים אישיים ועוד. לקריאה, לחצו כאן.

מרץ 2017 – עמותת  אמ”ן מברכת את פרופ’ משה מיטלמן על בחירתו לתפקיד יו”ר האיגוד להמטולוגיה ועירויי דם. פרופ’ מיטלמן משמש כמנהל מחלקה פנימית א’ במרכז הרפואי ת”א (איכילוב) ובעברו היה בין השאר מזכיר האיגוד להמטולוגיה ועירויי דם. תחום התמחותו הוא מיאלומה נפוצה ובתוך כך הוא עוסק גם במחקר קליני. אנחנו מאחלים לפרופ’ מיטלמן הצלחה בתפקיד החדש, מצפים לעבודה משותפת ומייחלים למציאת התרופה שתביא לריפוי מלא מהמחלה. להרחבה, לחצו כאן.

מרץ 2017 – עמותת אמ”ן מברכת את פרופ’ דינה בן יהודה, ד”ר הילה מגן וד”ר שי יגנה על זכייתם בפרס דניאלי לשנת 2017. מטרת הפרס להעריך ולהוקיר את האנושיות והשותפות האמיתית של צוותים רפואיים, עם מטופליהם ובני משפחתם. זהו כבוד גדול עבורנו והזדמנות להצטרף לחברי ועדת הפרס המכובדים, כמו גם למטופלים, ולהוקיר את פועלם של הרופאים ההמטולוגים, עבור המתמודדים עם מיאלומה נפוצה. להרחבה, לחצו כאן.

מרץ 2017 – פסח בפתח – מתכננים טיסה לחו”ל? לא לשכוח לקבל אישור מהרופא ולטפל בביטוח הנסיעות בהתאם למצבכם הרפואי. המלצות בנושא ניתן למצוא כאן.

מרץ 2017 – מפגש נוסף של ‘חיים עם מיאלומה’, אותו ארגן ועד ההיגוי של צעירי אמ”ן, הוכתר כהצלחה גדולה. במפגש, שהתקיים ב- 3.3.2017, לקחו חלק כ- 70 משתתפים שהצביעו ברגליים והגיעו מכל קצוות הארץ, כדי לשמוע הרצאות לחוות, להכיר ולהיות ביחד. האולם היה צר מלהכיל את כל החברים שהגיעו אבל לכולם היה מקום כי “הבית זה המקום שאם אתה חייב לשוב אליו, תמיד פתוחה בו דלת לקראתך” (נתן יונתן). החברות האמיתית לדרך ביחד – היא זו שהופכת אותנו לחזקים ועוצמתיים ויכולים לכל! 

מרץ 2017 – נפתחה בהצלחה סדנת ההעצמה הראשונה מבית היוצר של אמ”ן. הסדנה נקראת ‘חיים טוב עם מיאלומה’ ובמסגרתה ניתנים כלים להתמודדות עם המחלה ולחיים טובים לצדה. בסדנה שנפתחה לוקחים חלק 12 משתתפים. לפרטים המלאים, לחצו כאן

פברואר 2017 – ברכות לשלומית נורמן, חברת ועד בעמותת אמ”ן, על מינויה למשנה ליו”ר העמותה. שלומית הצטרפה לפעילות העמותה במאי 2007 ומשמשת מאז כמרכזת קשרי העמותה בצפון, מפעילה קבוצת “חברים לדרך” בחיפה, מנחת סדנאות ההעצמה שיוצאות לדרך בימים אלו, חברת מערכת הידיעון ושותפה לארגון כנסים ויוזמות של העמותה.

פברואר 2017 – ד”ר יעל כהן, מנהלת השירות למיאלומה במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב), מונתה ליועצת רפואית של עמותת אמ”ן. להרחבה אודות ד”ר יעל כהן, לחצו כאן.

פברואר 2017 – כל מה שדרוש לדעת בנושא הבדיקות המבוצעות לטובת אבחון המחלה והטיפול בשלביה השונים. עדכנו פרקים אלו באתר. להרחבה – אבחון, לחצו כאן. הטיפול במיאלומה, לחצו כאן.

ינואר 2017 – סיפורו האישי של צבי וינוגרד. צבי מספר על תהליך הטיפול במחלתו, הרמיסיה שבה הוא נמצא כעת וכיצד שינה פוקוס בחייו. לקריאה, לחצו כאן.

ינואר 2017 –  “בזכות החלטת הוועדה – אוכל לחיות ולתפקד לאורך זמן” – ראיון עם אייל ישראלי, עמית אמ”ן בעקבות החלטות ועדת סל התרופות לשנת 2017. פורסם ב’ישראל היום’, 4.1.2017. לקריאה לחצו כאן.

ינואר 2017 – מינויים חדשים במסגרת הקבוצה הישראלית למיאלומה – ד”ר משה גת מונה ליו”ר הקבוצה ומחליף את פרופ’ עירית אביבי, קודמתו בתפקיד. ד”ר מרב לייבה מונתה למזכירת הקבוצה ומחליפה את ד”ר משה גת שביצע תפקיד זה עד כה. לפרטים נוספים והרחבה על פעילות הקבוצה, לחצו כאן.

ינואר 2017 – התרופות החדשות שהוכנסו לסל הבריאות. הפרטים המלאים כאן.

דצמבר 2016 – כתבתה של ד”ר מירב לייבה על הטיפולים בארבעת קווי הטיפול במיאלומה נפוצה. במסגרת הכתבה גם מידע על טיפולים שאושרו על ידי ה- FDA אך עדיין אינם נמצאים בסל הבריאות בישראל. להרחבה, לחצו כאן.

דצמבר 2016 – המרכז לסיוע הוליסטי ע”ש יורי שטרן מעניק טיפולי רפואה משלימה במחירים מוזלים למתמודדים עם מחלת הסרטן ולמלוויהם. הטיפולים ניתנים בירושלים, בקליניקה הקהילתית שבבית יורי שטרן, וללא תשלום בביה”ח שערי צדק. להרחבה, לחצו כאן.

נובמבר 2016 – הבלוג של אלירן גרון, המספר על ההתמודדות שלו עם המילאומה הנפוצה בחייו. לקריאה, לחצו כאן.

נובמבר 2016 – סיפורו האישי של עדנאן ראשד, המספר כיצד שמירה על שגרת חייו הרגילה מסייעת לו בהתמודדות עם המחלה. לקריאה לחצו כאן.

נובמבר 2016 – כתבות שפורסמו ב- YNET במהלך החודש מציגות את התרופות החדשות המיועדות למיאלומה, וכן שיחה בין רופא למטופל. לקריאה וצפייה, לחצו כאן.

נובמבר 2016 – במהלך חודש אוקטובר 2016 התקיים הכנס השנתי של ארגון ה- MPE (ארגון הגג של עמותות חולי המיאלומה באירופה). הכנס התקיים במדריד, ולקחו בו חלק נציגים מכ- 35 מדינות, בהן גם עמותת אמ”ן. עיקרי הדברים מהכנס מובאים כאן.

אוקטובר 2016 – כתבה שפורסמה בתחילת חודש אוקטובר 2016 סוקרת מחקר שמבוצע בימים אלו בפקולטה לרפואה בטכניון (לקריאת הכתבה לחצו כאן). על פי המחקר, הנמצא כרגע בשלביו הראשונים בלבד, ישנם תרופות וטיפולים המיועדים לטיפול במחלת הסרטן, שמשפיעים על הגוף כך שעם הישנות המחלה, היא אגרסיבית יותר. להרחבה ולהמלצותינו בנושא, לחצו כאן.

אוקטובר 2016 – ידיעון מס’ 29 פורסם ונשלח אל בתי עמיתי אמ”ן. במסגרת ידיעון זו ראיון עומק עם סנדה אדליסט, שמשפחתה הפיעה ומשפיעה על פני העמותה, סיקור הכנס השנתי שהתקיים במאי 2016, כתבות העוסקות במענים לגוף ולנפש כחלק מההתמודדות עם המחלה, סיפורים אישיים ועוד. להרחבה, לחצו כאן.

ספטמבר 2016 – לאחרונה החליטה העמותה להרחיב את פעילותה בקרב קהלים נוספים בישראל, בכך גם הרחבת הפעילות בקרב דוברי השפה הערבית. במסגרת זו העמותה פועלת במספר מישורים, בהם מפגשים עם רופאים לטובת העלאת המודעות ולמידת הצרכים של קהל זה, הרחבת אתר האינטרנט בשפה הערבית ועוד. להרחבה לחצו כאן.

ספטמבר 2016 – מפגש ‘חיים עם מיאלומה’ השני התקיים ביום ו’ האחרון (16.9.2016), בנוכחות כ- 50 משתתפים, עמיתים שהמיאלומה נגעה בחייהם. במסגרת המפגש המוצלח התקיימו טעימות מהרצאותיהם של בעלי מקצוע מרתקים, בהם: בילי שקד הר-טל, אריה מרלינג מוותיקי עמיתי אמ”ן, גיא תבורי ופרופ’ רפי חרותי שהרצה על תפקוד מיני בריא בימי חולי. לצד ההרצאות המרתקות הוגש כיבוד נהדר שהכינו המשתתפים, והחשוב מכל – נהננו מחברה מחזקת ומעשירה של שותפים לדרך.

ספטמבר 2016 – רשמיו של פרופ’ ארנון נגלר, מנהל המערך ההמטולוגי במרכז הרפואי שיבא, מהכנס הבינאלומי למיאלומה נפוצה COMY. להרחבה לחצו כאן.

ספטמבר 2016 – סיפורה האישי של ג’ודי אראל – על שילוב בין רפואה קונבנציונאלית עם טיפול הוליסטי. להרחבה, לחצו כאן.

ספטמבר 2016 – סיפורה האישי של דבורה פולצ’אק – מהמסע לנפאל, למסע חיי: מיאלומה לא אכנע לך. להרחבה, לחצו כאן.

אוגוסט 2016 – עמוד הפייסבוק של עמותת אמ”ן מחדש את פניו בימים אלו. אנו מזמינים אתכם להיכנס לעמוד, לתת ‘לייק’, להתרשם מהתכנים, לשתף ולהזמין את חבריכם לעמוד. ככל שנרחיב את המודעות למיאלומה בקרב חברינו, נגדיל את מעגל הכח שלנו ונשפיע. לכניסה לעמוד לחצו כאן.

אוגוסט 2016 – תושבי הגליל והסביבה? עמיתים דוברי ערבית? עמותת אמ”ן יוצאת לדרך עם פרויקטים חדשים לרווחתנו, העמיתים ובני משפחותינו, ותשמח לצרף מתנדבים לקידום ומימוש הפעילויות. בין הנושאים שעל הפרק: עוד פעילות באזור הצפון ועוד פעילות לעמיתינו דוברי השפה הערבית. רוצים להתנדב? בנושאים אלו ובנושאים נוספים – היו עמנו בקשר, נשמח לשלבכם בצוותי הפעולה של העמותה.

אוגוסט 2016 – עמותת אמ”ן שמחה על העמקת שיתוף הפעולה עם ‘בית הורים’ של ארגון ויצ”ו. בית הורים ויצ”ו פתח את דלתותיו עבור העמותה וחבריה, ומאפשר את קיום מפגשי ‘חיים עם מילאומה’ במקום, ללא תמורה. בית הורים ויצ”ו שייך לעמותת ויצ”ו העולמית ופועל משנת 1987 לקידום ושיפור מעמדה של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. להרחבה בנושא, לחצו כאן.

יולי 2016 – השאלת פאות ללא פיקדון במשרדי האגודה למלחמה בסרטן בצפון. לפרטים, לחצו כאן.

יולי 2016 – סיכום מפגש הקבוצה הישראלית למיאלומה, שהתכנסה ב- 11.7.2016. חלקה הראשון של הפגישה היה הרצאה בשידור מכוון on line שניתנה ע”י ד”ר אולה לנדגרן, המנהל את תכנית המיאלומה בבית החולים ממוריאל סלואן קטרינג בניו יורק. ההרצאה עסקה בטיפול בחזרה מוקדמת של המחלה. בחלקה השני של הפגישה התקיים דיון באשר לתרופות שיוגשו לוועדת סל הבריאות לשנת 2017. להרחבה, לחצו כאן.

יולי 2016 – אנחנו שמחים לעדכן על שיתוף פעולה עם אתר “כמוני”, שהוא רשת חברתית-בריאותית. במסגרת שיתוף הפעולה אנחנו לוקחים חלק בהובלת קהילה חדשה המיועדת למתמודדים עם מיאלומה: מטופלים, בני משפחה ואחרים. הקהילה החדשה מאפשרת למי שהמיאלומה נגעה בחייהם לדבר זה עם זה, ללמוד מניסיונם של אחרים, לפגוש אנשים כמותם, וגם להיוועץ עם מומחים בתחום. לפרטים נוספים, לחצו כאן.

יולי 2016 – רשמיו של אריה מרלינג מכנס ה- ASH שהתקיים בדצמבר 2015 בפלורידה, ארה”ב (מתוך הידיעון שפורסם באפריל 2016). לקריאה, לחצו כאן.

יולי 2016 – ראיון עומק עם פרופ’ דינה בן יהודה (מתוך הידיעון שפורסם באפריל 2016). לקריאה, לחצו כאן.

יולי 2016 – סיפורו האישי של עדי שי – על ריצה ומיאלומה – סיפור מעורר השראה על התמודדות עם המחלה. לקריאה, לחצו כאן או ראו בעמוד סיפורים אישיים באתר.

יולי 2016 – ברכות לפרופ’ תמר תדמור על מינויה למנהלת המכון ההמטולוגי ובנק הדם במרכז הרפואי בני ציון בחיפה. להרחבה לחצו כאן.

יוני 2016 – שיתוף פעולה חדש בין עמותת אמ”ן לבין חברת “Belong”, המעניקה פתרון אפליקטיבי חדשני ומותאם אישית, למתמודדים עם מחלת הסרטן ויקיריהם. כחלק משיתוף הפעולה הוקם אזור מיוחד באפליקציה תחת השם: מיאלומה נפוצה – אמ”ן שמיועד לכל מי שהמיאלומה נגעה בחייו. להרחבה, לחצו כאן.

יוני 2016 – סיפורה האישי המרתק של שושיק לוי-יפרח, על אבחון ארוך ומורכב של מחלת העמילואידוזיס, המשולבת עם מחלת המיאלומה. לקריאה, לחצו כאן או ראו בעמוד סיפורים אישיים באתר.

יוני 2016 – הדרטומומב מככבת במדורי החדשות, בעקבות הצלחתה הגבוהה בקרב חולי המיאלומה הנפוצה. יעילותה של התרופה הוצגה לאחרונה בכנס ה- EHA וניתן להתרשם מכך בכתבות שפורסמו אודות התרופה גם בעיתונות הישראלית. להרחבה, לחצו כאן.

יוני 2016 – עמותת אמ”ן פועלת לרכישת מכשירים המסייעים באיתור ורידים ובכך מקלים על הסבל הנגרם למטופלים בגין דקירות מרובות. לפרטים נוספים, לחצו כאן.

יוני 2016 – הכנס השנתי ה- 11 של אמ”ן מאחורינו. הכנס התקיים ב- 20.5.2016, בנוכחותם של למעלה מ- 500 עמיתים מכל הארץ. כל הפרטים אודות הכנס, כולל מצגות וקטעי וידאו, ניתן למצוא כאן.

מאי 2016 – סיפורה האישי של נילי פורת מתפרסם באתר. נילי מציעה את תפיסת עולמה וניסיונה על שילוב תנועה, תזונה מאוזנת וחשיבה חיובית בהתמודדות עם המחלה. לקריאת סיפורה המלא, לחצו כאן.

מאי 2016 – מיזם צעירי אמ”ן נפתח לפני מספר חודשים, מתוך רצון העמותה לתת מענה ייחודי לצרכים המיוחדים המאפיינים את חולי המיאלומה הצעירים ולאתגרים של הגיל הצעיר. בפגישה שנערכה בסוף 2015, אליה הוזמנו צעירי אמ”ן, הועלו מספר לא מבוטל של נושאים לטיפול וצוות היגוי שנבחר החל לפעול במרץ וקבע סדרת מפגשי בוקר שישי. הנושא המרכזי שנבחר למיזם הוא: חיים עם מיאלומה. אנשים שחיים חיים מלאים, מספקים, שמחים, בבריאות ובאיכות חיים טובה, תוך ניהול חיי משפחה, עבודה, שיתוף וערבות הדדית וכל זאת לצד ניהול המחלה והאתגרים שהיא מזמנת לכל אחד מאיתנו. המפגש הראשון התקיים ב- 1.4.2016, להרחבה על המפגש, לחצו כאן.

מאי 2016 – הורחב נוהל מימון טיפולי שיניים בסיוע הקרן ע”ש יוסף וקריסטינה קסירר. במסגרת הרחבת הנוהל, יכולים העמיתים לקבל תמיכה כספית למימון טיפולי שיניים שאינם ממומנים על ידי הקופה, או שממומנים באופן חלקי בלבד. לפרטים מלאים, ראו בעמוד ההטבות לעמיתי אמ”ן.

מאי 2016 – ידיעון אפריל 2016 באתר. במסגרת הידיעון: ראיון מעמיק עם פרופ’ דינה בן יהודה, רשמים מכנס ה- ASH, סיפורי ההתמודדות של עמיתים עם המחלה ועדכונים על מיזמים חדשים של העמותה. לעיון בידיעון המלא, היכנסו לעמוד הידיעונים.

אפריל 2016 – עמותת אמ”ן מברכת את ד”ר יעל כהן על קבלת תפקיד מנהלת השירות למאילומה במערך ההמטולוגי במרכז הרפואי תל אביב, במהלך חודש פברואר 2016. עמותת אמ”ן רואה בד”ר כהן כשותפתה לדרך, הן במסגרת תפקידיה לאורך השנים והן כמי שרתומה לפעילות העמותה ודואגת להנגשת המידע לעמיתים ולבני משפחותיהם.

ד”ר יעל כהן, לצד תפקידה, עוסקת במחקר קליני, שותפה בכתיבת למעלה מ – 35 מאמרים ועבודות מדעיות שפורסמו בעיתונים ובכנסים רפואיים בינלאומיים וחברה בקבוצת הישראלית למיאלומה, באיגוד הישראלי להמטולוגיה ובאיגוד האונקולוגי האמריקאי (ASCO). משנת 2011 כיהנה כרופאה בכירה במכון להמטולוגיה והשתלות מח עצם במרכז הרפואי תל-אביב סוראסקי, תוך התמקדות בתחום המיאלומה.

מרץ 2016 – סיכומי כנסי מיאלומה נפוצה שהתקיימו במרכז הרפואי ‘קפלן’ ברחובות וברכז הרפואי תל אביב (איכילוב) מופיעים באתר. במסגרת הסיכומים, מצגות וקטעי וידאו מההרצאות. לקריאה וצפייה בכנס קפלן, לחצו כאן.לקריאה וצפייה בכנס תל אביב, לחצו כאן.

פברואר 2016 – מתוך הרצון להעניק כלים ותמיכה הדרושים למתמודדים עם מיאלומה נפוצה, אנו מתכוונים לערוך סקר בקרב עמיתי אמ”ן על מנת להבין מה דרוש לטובת ניהול המחלה, לשיפור הקשר עם הצוותים הרפואיים ולהתמודדות השוטפת בחיי היומיום. אנו מחפשים מתנדבים להשתתפות בקבוצת מיקוד בת שעה וחצי שתערך בקבוצה מצומצמת של כ- 8 אנשים, ביחד עם מנחה, בנושאים הקשורים למחקר. הפרטים המלאים כאן.

פברואר 2016 – קרן לטיפולי שיניים ע”ש יוסף וקריסטינה קסירר יצאה לדרך. בזכות הקרן, מאפשרת העמותה לעמיתי אמ”ן לקבל מימון לטיפולי שיניים לאלו המיועדים להתחיל טיפול תרופתי ממשפחת הביספוספנטים (ארדיה וזומרה). הפרטים המלאים בעמוד ההטבות לעמיתי אמ”ן.

ינואר 2016 – עמותת ‘רפא נא’ מעניקה נופשים בצימרים ובבתי הארחה ברחבי הארץ לחולים ומחלימים ממחלת הסרטן. העמותה קוראת גם לעמיתי אמ”ן ליהנות מההטבה, לאחר שבשנה החולפת נהנו כ- 100 משפחות של חולי סרטן מהטבה זו. פרטים מלאים בעמוד ההטבות לעמיתי אמ”ן.

ינואר 2016 – אנו שמחים לעדכן כי הוקמה קבוצת פייסבוק חדשה עבור כל מי שהמיאלומה נגעה בחייו ומשפיעה עליהם. הקבוצה מאפשרת לשאול שאלות, לשתף, להעלות רעיונות, להציג מידע חדש, לעדכן על אירועים ומפגשים ובעיקר להעמיק את שיתוף הפעולה, לחזק ולהתחזק. הקבוצה סגורה ורק החברים בה יכולים לראות את התכנים, כך שפרטיות המשתתפים נשמרת. בני משפחה, מלווים וחברים יתקבלו באהבה. הקבוצה כבר פעילה ומתקיימים בה דיונים מרתקים. מוזמנים להצטרף! לחצו כאן.

הקבוצה הוקמה במסגרת מיזם צעירים אמ”ן, עליו נדווח בהרחבה בהמשך.

ינואר 2016 – קמפיין שקיימנו במטרה להעלות את המודעות למחלת המיאלומה בקרב הציבור הביא לכ- 500,000 צופים בסרטון הווידאו של הקמפיין, במהלך תקופת הקמפיין. אמנם עברנו דרך ארוכה מאז שהמיאלומה נחשבה למחלה יתומה שאינה נחקרת, אינה מוכרת ואין לה טיפולים משמעותיים, אך עם זאת, חשוב כל העת להמשיך ולהעלות את המודעות למחלה, בדרכנו אל מציאת המרפא. לפרטים המלאים, לחצו כאן.

דצמבר 2015 – “הטיפולים החדשים בסרטן מח העצם – המיאלומה הנפוצה” – כתבה של ד”ר יעל כהן, רופאה בכירה במכון להמטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב (איכילוב), אשר פורסמה במדור מדע ב- NRG. לקריאה, לחצו כאן. הכתבה מופיעה גם במדור ‘מיאלומה נפוצה בתקשורת’.

דצמבר 2015 – קבוצת חתירה ייחודית יצאה לדרך, בהובלת המחלקה ההמטולוגית במרכז הרפואי רמב”ם ופרויקט ‘רוש מושיטה יד’. הקבוצה נפגשת מדי יום ו’ בשעה 7:00 במועדון החתירה בחיפה. להרחבה ופרטים, לחצו כאן.

נובמבר 2015 – מפגש הקבוצה הישראלית למיאלומה התקיים ב- 23.11.2015. במפגש אירחה הקבוצה את ד”ר מורי גרץ מהמומחים הגדולים בעולם בתחום, ממאיו קליניק בארה”ב. להרחבה על נושאי המפגש, לחצו כאן.

נובמבר 2015 – קמפיין להעלאת המודעות למיאלומה נפוצה – מטרת הקמפיין להעלות את המודעות למחלה איתה אתם או בני משפחותיכם מתמודדים יום יום ולחשיבות העצומה המוטלת על שילוב הטיפולים החדשים בסל התרופות. כל טיפול חדש שמאשרת ועדת סל התרופות, מאריכה חיים עבור חלק מהחולים במחלה. להרחבה ולצפייה בקמפיין, לחצו כאן.

נובמבר 2015 – סיפורו האישי של אבי רום, חולה מיאלומה שטופל במגוון רחב של סוגי טיפולים אך מחלתו חזרה ולאחרונה זכה להשתלב בטיפולי חמלה בהם יקבל טיפול בתרופה שעדיין לא אושרה ע”י ה- FDA. להרחבה, לחצו כאן.

נובמבר 2015 – סיפורו האישי של פרופ’ יורם סולומון עלה לאתר. במסגרת סיפורו, על נקודת מבטו המורכבת: מחד – חוקר סרטן במכון ‘ויצמן’ מזה שנים רבות, מאידך – חולה במיאלומה נפוצה בעצמו. להרחבה, לחצו כאן.

נובמבר 2015 – סיכום כנס מיאלומה נפוצה שהתקיים במרכז הרפואי ‘שיבא’ בתל השומר. במסגרת הכנס הרצאות מומחים מגוונות, בהן: מהי מיאלומה, טיפולים נוכחיים ועתידיים ומורכבות קבל ההחלטות במתן הטיפול, סוגיות הקשורות להשתלת מח עצם ועוד. הכנס נחתם בפאנל מומחים, במהלכו הוזמנו קהל המשתתפים לשאול שאלות. להרחבה, לחצו כאן.

נובמבר 2015 – סיכום כנס מיאלומה נפוצה שהתקיים במרכז הרפואי ‘סורוקה’ בבאר שבע. במסגרת הכנס הרצאות מומחים בנושאים רלוונטיים וסיפורו האישי של איתן טוביה, המתמודד עם מיאלומה נפוצה. להרחבה ולצפייה במצגות הכנס, לחצו כאן.

אוקטובר 2015 – סיפורו מעורר ההשראה של עמיתנו אריה מרלינג מתפרסם באתר. במסגרת הידיעה: כיצד לקיים חיים נורמליים (כמעט), כך לדבריו של אריה מרלינג, לצד מחלת המיאלומה. לקריאה, לחצו כאן.

אוקטובר 2015 – עמותת אמ”ן מברכת את פרופ’ עירית אביבי על קבלת תואר פרופסור. להמשך קריאה, לחצו כאן.

אוקטובר 2015 – עודכנו באתר פרטי היחידה לקנבאיס רפואי (יק”ר) אליהם ניתן לשלוח בקשות לאישור שימוש בקנאביס רפואי. לפרטים המלאים, לחצו כאן.

אוקטובר 2015 – עודכנו באתר הנחיות השתתפות קופות החולים בטיפולי שיניים עבור חולים המטופלים בכימותרפיה / הקרנות (ארדיה וזומרה אינם נכללים במסגרת זו). להרחבה במסגרת מדור ‘עצות שימושיות’, לחצו כאן.

ספטמבר 2015 – עמוד חדש באתר, מיאלומה נפוצה בתקשורת, מרכז תכנים על מיאלומה נפוצה ועל עמותת אמ”ן, שפורסמו באמצעי התקשורת השונים.

ספטמבר 2015 – ידיעון העשור של עמותת אמ”ן נשלח לבתי העמיתים ומופיע באתר. לצפייה בגליון המלא, לחץ כאן.

ספטמבר 2015 – לכבוד עשור לפעילותה של עמותת אמ”ן ריכזנו את סיכומי פעילות העמותה ומטרותיה לעתיד בעמוד מיוחד, הכולל גם ברכות שקיבלנו מעמיתינו לדרך בארץ ובעולם. להרחבה, לחצו כאן.

אוגוסט 2015 – לאחרונה נוסדו מספר ארגונים בינלאומיים נוספים, הפועלים בתחומי המיאלומה. ארגונים אלו הם רבי השפעה ועמותת אמ”ן נמצאת איתם בקשר על מנת להמשיך ולקדם את ענייני חולי המיאלומה בישראל.  על קשרינו עם ארגונים בינלאומיים, ובפרט על הקשרים החדשים עם ארגון ה- GMAN ועם כנס ה- EHA, תוכלו לקרוא כאן.

אוגוסט 2015 – רותי ואבילי לבנון, עמיתים ותיקים באמ”ן, התראיינו לאתר האינטרנט Walla לכבוד ט”ו באב שחל לפני שבועיים. בכתבה הם מספרים על חיי הזוגיות שלהם לצד מחלת המיאלומה, ועל המקומות שבהם המחלה דווקא חיזקה את שותפותם לדרך. לקריאת הכתבה המלאה לחצו כאן.

אוגוסט 2015 – גיוס תרומות לחולת מיאלומה. מעוניינים לתרום? כל הפרטים כאן.

יולי 2015 – סיכום כנס ה- EHA בוינה, במסגרתו התקיימו גם מפגשי ארגון ה- GMAN. אחד הנושאים הבולטים שעלו בכנס הוא יצירת מעורבות ונקיטת גישה אקטיבית בקרב חולים וקבוצות חולים. לסיכום הכנס על ידי נציגתנו הגברת פאולה אזולאי, יו”ר עמותת אמ”ן, לחצו כאן.

יולי 2015 – טסים לחו”ל במהלך הקיץ? במדור ‘עצות שימושיות’ תמצאו מדריך שינחה אתכם בסוגיות ביטוח הנסיעה. לפרטים המלאיםלחצו כאן.

יולי 2015 – סרטון מיוחד שצולם שנה לאחר היווסדה של עמותת אמ”ן, המציג את פועלה בשנה זו ואת מקימיה, עלה לאינטרנט וניתןלצפות בו כאן. על הקמת העמותה ניתן לקרוא כאן.

יוני 2015 – כתבה ב- YNET לכבוד שנת העשור של עמותת אמ”ן ‘מיאלומה: אפשר לחיות עם זה’. הכתבה מציגה את המהפכה שהתחוללה בעשור האחרון בטיפול במיאלומה, ואת מעברה ממחלה יתומה למחלה שניתן לחיות איתה שנים ארוכות. הרבה מהשינויים שהתחוללו בטיפול במחלה בעשור זו בזכות פועלה של אמ”ן. הכתבה פורסמה ב- 25.5.2015. לקריאה, לחצו כאן.

יוני 2015 – ב- 15.6.2015 קיימנו מפגש לזכרו של מתי רביב ז”ל, חבר בוועד המנהל של עמותת אמ”ן וממקימיה. מתי פעל בעמותה במסירות אין קץ והיה כתף חמה ותומכת לכל חולה מיאלומה באשר הוא. לפרטים נוספים אודות המפגש, לחצו כאן.

יוני 2015 – ב- 29.5.2015 קיימנו את הכנס השנתי העשירי של אמ”ן, באירוע שהיווה את הדובדבן של שבוע המודעות למיאלומה. ניתן לצפות בכל תכני הכנס, באמצעות קטעי וידאו ומצגות, כאן.

מאי 2015 – לקחנו חלק בכנס ה- MPE שהתקיים בקרואטיה. לרשמים מתוך הכנס, לחצו כאן.

מאי 2015 – ב- 6.5.2015 קיימנו כנס ראשון בשיתוף פעולה עם המחלקה ההמטולוגית במרכז הרפואי ‘העמק’. במסגרת הכנס ניתנו הרצאות חשובות, ‘בגובה העיניים’, לחולים המטופלים במחלקה ולבני משפחותיהם. לפרטים נוספים ולמצגות מההרצאות לחצו כאן.

מאי 2015 – ב- 28.5.2015, יום לפני הכנס השנתי העשירי של אמ”ן ובמסגרת שבוע המודעות למיאלומה, יתקיים יום מחקר בו ייקחו חלק מיטב הרופאים והחוקרים בתחום המיאלומה, מהארץ ומהעולם. לפרטים אודות יום המחקר לחצו כאן.

אפריל 2015 – עמותת ‘רפא-נא’ מעניקה נופש ללא תשלום למי שחי עם מחלת הסרטן ולמחלימים ממחלת הסרטן. הזכאים יכולים לבחור את מקום ומועד הנופש, מתוך האופציות המוצעות על ידי העמותה. לפרטים המלאים לחצו כאן.

אפריל 2015 – גרים בחיפה? במדור ‘בריאות ואורח חיים’ תמצאו פרטים אודות קבוצת כושר גופני שמיועדת לחולי מיאלומה ולמחלימים, המתקיימת בחסות המערך ההמטולוגי של ביה”ח רמב”ם. לפרטים המלאים לחצו כאן.

אפריל 2015 – טסים לחו”ל בפסח? במדור ‘עצות שימושיות’ תמצאו מדריך שיינחה אתכם בסוגיות ביטוח הנסיעה. לפרטים המלאים לחצו כאן.

מרץ 2015 – במדור ‘עצות שימושיות’ תמצאו מדריך מיוחד שעוסק בהכנות להשתלת מח עצם. המדריך נכתב על ידי עמיתי אמ”ן שעברו השתלה בעצמם, ובו עצות כיצד להתכונן. לקריאת המדריך לחצו כאן.

פברואר 2015 – פורום החברים באתר שלנו הוקם ועומד לרשותכם. כולכם מוזמנים להיכנס, לשאול שאלות, להגיב, לתת ולקבל טיפים וגם לספר את סיפורכם ולשתף בתחושות, מחשבות, חששות ותקוות. הכניסה לפורום אינה מצריכה הרשמה, וניתן להשתתף בפורום גם בעילום שם. אנו מזמינים אתכם להיות משתתפים פעילים בפורום. לכניסה לפורום לחצו כאן.

ינואר 2015 – ידיעון מס’ 26 פורסם. פתיחת שנת העשור של אמ”ן לצד סיכום פעילות העמותה ב- 9 השנים האחרונות ובשנת 2014 בפרט, חידושים בטיפול במיאלומה, סיכום מפגש Europe Myeloma Patient ועוד. לגליון המלא לחצו כאן.

ינואר 2015 –  הרצאה ראשונה במסגרת מיזם ההתרמות החדש של אמ”ן,  התקיימה ב- 13 בינואר 2015, במלון גרדן הוטל בפני “אחוות רופאי שיניים אלפא אומגה”. את ההרצאה  שנושאה “הגנה בפני איומי הרקטות, הטילים ופגזי המרגמה“, העביר בהתנדבות, תת אלוף (מיל) צבי שור שהיה בין מקימי אגף המחקר והפיתוח במערכת הביטחון ואחראי על פרויקטי פיתוח. בתפקידו האחרון בשרות היה ראש אגף התקציבים של מערכת הביטחון והיועץ הכספי לרמטכ”ל. בין היתר, הוא מכהן כיום בהתנדבות כנשיא עמותת “מגן לעורף” אשר מטרתה להביא לכך שישראל תהיה מוגנת טוב יותר בפני איומי הרקטות, הטילים ופגזי המרגמה. אנו מודים לצבי שור על ההרצאה המרתקת ול”אחוות רופאי שיניים אלפא אומגה” על תרומתם הנדיבה לעמותת אמ”ן. 

לפרטים על מיזם ההתרמות החדש של אמ”ן לחצו כאן

דצמבר 2014 –  ניתן להרשם לקבלת עדכונים מהבלוג של דיוויד, שיצא מההשתלה וחזר הביתה “תחת תנאי שחרור מוקדם” להרשמה לבלוג של דיווד ולקריאה בו לחצו כאן.

דצמבר 2014 – פרויקט “כל מה שרצית לדעת על השתלת מח עצם” יוצא לדרך. במסגרת הפרוייקט נרכז טיפים, תובנות ועצות מעשיות לקראת השתלה ממטופלים שעברו את התהליך ויודעים מה חשוב ואיך לעבור את התהליך בצורה הטובה ביותר . החומר ירוכז ויפורסם באתר וכן בכתב לטובת כל מי שמתכונן לתהליך. תודה למאיר הראל, עמית אמ”ן, שהתנדב לרכז את הפרויקט. לפרטים נוספים לחצו כאן 

נובמבר 2014: דיוויד ממשיך לשתף בהתפתחויות מחייו האישיים לצד המחלה וגם בתובנות חשובות מהדרך. הפעם:שבוע להשתלה. מומלץ לקרוא, חשוב לכל אחד מאיתנו.

נובמבר 2014: הקרן לרווחת החולה ע”ש יצחק אדליסט ז”ל  פועלת בהצלחה רבה. מספר עמיתים כבר מקבלים תמיכה רגשית / נפשית במסגרת הקרן. פניות נוספות יענו ברצון. לפרטים על הקרן לרווחת החולה ועל הטבות נוספות לעמיתי אמ”ן לחצו כאן.

נובמבר 2014: בפגישת הקבוצה הישראלית למיאלומה בתאריך 4/9/2014 , נתנו שתי סקירות מקיפות. אחת ששודרה בוידאו, מאת פרופסור פול ריצ’רדסון, עסקה במחקרים המובילים עד היום במיאלומה, וכן על מחקרים שרצים כעת עם תוצאות ראשוניות מבטיחות הן בקו הראשון, והן בחולים אשר טופלו בקווים רבים. לסיום הוצגו לפר’ ריצ’רדסון מספר חולים מורכבים על ידי ההמטולוגים בארץ לדיון על דרכי טיפול אפשריות. ההרצאה השניה מאת דר’ לובה טרכטנברוט, נגעה בגורמים הפרוגנוסטיים הנוגעים לשינויים הגנטיים במיאלומה נפוצה, להסברים כיצד להבין ולהעריך את המידע המתקבל, וכן לממצאים חדשים כולל מהתוצאות בישראל, הנוגעים למיאלומה. תודה לד”ר משה גת שרשם את הדברים. לסיכום המפגש לחצו כאן.

אוקטובר 2014: קצת לפני צום יום הכיפורים אנחנו מזכירים כי במהלך הצום חשוב לחולי מיאלומה (פעילה) לא להמנע משתיית מים. זאת מכיון שהמנעות ממושכת משתיית מים עלולה לגרום נזק לכליות. בכל מצב של ספק מומלץ להוועץ עם הרופא המטפל. שימו לב למדור עצות שימושיות באתר בו ריכזנו מספר גדול של הנחיות וטיפים לחיי היום יום שלנו. 

אוקטובר 2014: בכנס מטופלים שנערך במרכז הרפואי רבין (בילינסון) ב 11/9 השתתפו כ – 160 איש מטופלים, בני משפחה ומלווים. התכנית כללה הרצאות בנושאים: אבחנה וטיפול במיאלומה, השתלות מח עצם, שליטה בכאב, תמיכה באיכות חיים באמצעות רפואה משלימה והבטים סעודיים בטיפול במיאלומה. לסיום התקיים פאנל מומחים שענה על שאלות מהקהל. לצפיה בהרצאות לחצו כאן.

ספטמבר 2014:  ב 28.08 נפרדנו, בטרם עת, מחברנו האהוב מתי רביב ז”ל, חבר ועד אמ”ן וממקימי העמותה. מתי היה כתף חמה ותומכת לכל חולה מיאלומה באשר הוא. איש ישר וצנוע שפעל במסירות אין קץ למען חולי המיאלומה בישראל.
פעילותו של מתי באמ”ן מספרת את סיפור העמותה. מתוך תחושת שליחות עמוקה התמסר לליווי ותמיכה בחולים ובני המשפחה, הוביל וריכז את מפגשי חברים לדרך באזור המרכז, היה חבר מערכת העיתון של אמ”ן.
במפגשים עם חברים, בראיונות ובכתבות לא היסס לחשוף את סיפורו האישי, את החששות, הפחדים והתקוות הכל כדי  לעודד ולתמוך באחרים.

מובא כאן לקט קצר וחלקי פרי עמלו של מתי בעמותה:
מיומנו של שורד – 2013
כך פגשתי את התורם ה”זר” שהעניק לי את חיי
כשהמיאלומה נישנית
מתי מתראיין בכנס ההמטולוגים  בשנת 2010

ספטמבר 2014: אנחנו שמחים לעדכן שבזכות תרומה של משפחת אדליסט עלה בידינו להקים קרן לרווחת החולה. הקרן תעניק אפשרות לטיפול קצר בתחום הרגשי לעמיתי אמ”ן שחווים משבר בתחילת הדרך או בעקבות ריתוק לבית. לפרטים נוספים ראו במדור הטבות לעמיתי אמ”ן כאן באתר.

ספטמבר 2014: קבוצות החברים לדרך בכל המרכזים מתפתחות ומתרחבות, חברים חדשים נקלטים ומקבלים תמיכה מחברים וותיקים, הרצאות ודיונים נערכים בקביעות והמשתתפים מקבלים הזדמנות להשפיע על המשך דרכה ופעילותה של העמותה. משתתפים חולים ובני משפחה, צעירים ומבוגרים, ותיקים לצד חברים חדשים שזו להם הפעם הראשונה במפגשי חברים לדרך של אמ”ן. להמשך קריאה לחצו כאן.

אוגוסט 2014:  David ממשיך לספר על קורותיו בשני פוסטים נוספים: בטיפול שפורסם ב 1.8.14 ודירה להשכיר שפורסם ב  11.8.2014.  לבלוג המלא לחצו כאן

יולי 2014 – אריה מרלינג מעביר במסגרת מפגשי חברים לדרך, הרצאה בנושא: “מיאלומה ואורח חיים נורמלי (כמעט), מנקודת מבטו של מי שחי  כ- 12 שנים עם המחלה” . בהרצאה משתף אריה את החברים בידע והניסיון שצבר בנושא תזונה ותוספי מזון, פעילות גופנית והתמודדות עם לחצים כל זה לצד הטיפול הקונבנציונאלי. ההרצאה זוכה להצלחה רבה, מעודדת דיון ושאלו, ובעיקר מעוררת השראה.  אריה מרלינג הוא עמית אמ”ן מזה שנים רבות, מתמחה בתזונה ותוספי מזון ועוקב בקביעות אחרי חידושים במחקר ובטיפול, עורך את מדור “סקירת עיתונות” באתר האינטרנט של העמותה. מידע על מועדי המפגשים ראו במדור “אירועים וכנסים” בעמוד הבית של האתר.

יולי 2014 – David ממשיך לספר על קורותיו בשני פוסטים נוספים: כבר לא זוחלת שפורסם ב 15.7:  www.blog.amen.org.il/?p=69  ומהירושימה לאסותא שפורסם ב 20.7:  www.blog.amen.org.il/?p=78. לבלוג המלא: www.blog.amen.org.il.

יולי 2014 –  ביום עיון שהתקיים במרכז הרפואי ע”ש סורסקי (איכילוב) ב- 8.7 השתתפו למעלה מ 100 חולים  ובני משפחות.
יום העיון נפתח בשלוש סדנאות שהתנהלו במקביל ועסקו בנושאים: אכילה ותזונה בריאה, אבחנה וטיפול בבעיות כלייה, טיפול תמיכתי תומך.
למעוניינים התקיים במקביל סיור במעבדות המטולוגיות. 

את החלק השני של יום העיון פתחה ד”ר עירית אביבי בסקירה בסיסית על מיאלומה. ד”ר יעל כהן הרצתה על דרכי טיפול עכשווייות ועל טיפולים עתידיים.

לסיום התקיים פאנל בהשתתפות רופאים מומחים  בתחומי רפואה פנימית, אורטופדיה, דימות (הקרנות), השתלות, נוירולוגיה וכליות שדנו ב- 5 מקרים שהוצגו בפניהם והסבירו על הסימפטומים ועל הטיפול במחלה מנקודת ראותם.

 

יוני 2014 – אחד מחברינו David (שם בדוי) התחיל לפרסם יומן אישי (בלוג) על החיים לאחר ש”השמים נפלו” והתקבלה הבשורה. למעקב אחרי היומן האישי המרתק  ולתגובות לדייויד:  www.blog.amen.org.il .

 

מאי 2014 – אנחנו שמחים לברך את דר’ עירית אביבי  על המינוי למנהלת מערך ההמטולוגיה במרכז הרפואי תל אביב ע”ש סוראסקי (איכילוב). ד”ר אביבי משמשת גם כיו”ר הקבוצה הישראלית למיאלומה ושותפה פעילה לדרכה של אמ”ן.

מאי 2014 – הכנס השנתי התשיעי של אמ”ן התקיים בהצלחה רבה ב- 16.5.2014 במכון ווייצמן ברחובות. תודתנו לכל המשתתפים, הרופאים, החוקרים, ואנשי הצוות הרפואי, למכון וייצמן שמארח את הכנס בקביעות, לחברות התרופות, למרצים, לעמיתים המתנדבים ולכל מי שאיפשר את קיום הכנס והצלחתו. אירועי שנת העשור כבר מתחילים להתגבש. לפרטים נוספים ולצפייה באירועי הכנס לחצו כאן. לפרטים על כלל הכנסים השנתיים לחצו כאן.

מאי 2014 – במדור “עדכונים מחזית המחקר והפיתוח” תוכלו למצוא תאור של פרוייקט ה- CoMMpass  של ארגון ה MMRF, שעוסק במעקב אחרי שינויים גנטיים במהלך המחלה במטרה להגיע לטיפול מותאם אישית לכל חולה. למדור “עדכונים מחזית המחקר והפיתוח” לחצו כאן.

מאי 2014 – נציגי אמ”ן השתתפו במפגש שנערך במדריד מטעם ארגון ה- MPE ׁ ׁ (ארגון הגג של חולי מיאלומה באירופה). בנוסף לישראל נכחו במפגש נציגי ארגוני חולי מיאלומה המשפיעים ביותר באירופה. אמ”ן שותפה בארגון ה MPE מאז הקמתו בשנת 2011 ומהווה דוגמא לעשייה מגוונת  ועשירה.
במפגש נדונו נושאים שונים הקשורים לפעילות של ארגון חולים, בין השאר: סוגי פעילויות לחולים,  תוכנית סינגור  (עבודה מול רשויות).
ישראל היא אחת מהמדינות המתקדמות ביותר מבחינת תרופות אשר נמצאות בסל הבריאות ועל כך אנו מאד גאים שחולי המיאלומה בישראל מקבלים את הטיפול העדכני ביותר.
דר’ עירית אביבי ודר’ יזהר הרדן מישראל נבחרו כחברים בוועדה המדעית שפועלת במסגרת ה MPEE ושתפקידה לייצר שיתוף פעולה בין ארצי וליזום מחקרים משותפים.
כמו כן, נבחר עו”ד יעקב יעקובוביץ, חבר ועד אמ”ן, בשנית לוועד המנהל של ה MPEE.

ההשתתפות במפגשים מסוג זה, כמו גם חברותנו בארגון ה MPE, מקנים לנו גישה למידע עדכני על מחקרים שנעשים במרכזים שונים ומאפשרים לנו ללמוד מניסיונם של אחרים על עבודת ארגון חולים ועל העבודה מול גורמים ממשלתיים ואחרים.
לחצו כאן למידע נוסף על קשרינו הבינלאומיים.

אפריל 2014 –  בהמשך להרצאות במסגרת מפגשי חברים לדרך בנושא טיפולי שיניים לחולי מיאלומה אנו מוצאים לנכון להזכיר כי חולים אונקולוגיים שמקבלים טיפול קרינתי או כימוטרפי זכאים להשתתפות בעלות של טיפולי שיניים במסגרת סל הבריאות .
לפני הטיפול הכימותרפי/קרינתי –קופת החולים משתתפת ב -50% מעלות טיפול משמר וטיפול משקם, על פי תעריף של הקופה בה הם מבוטחים.
לאחר סיום הטיפול הכימותרפי / קרינתי  – ניתן כיסוי מלא של טיפול משמר וטיפול משקם לפי תעריף של הקופה  למשך שנתיים מסיום הטיפולים. במקרה שהיה טיפול קרינתי לאזור הראש או הצוואר תקופת הזכאות היא לכל החיים.
כל קופות החולים מפעילות מרפאות שיניים משלהן וניתן לקבל את הטיפולים במסגרתן. מבוטח שמחליט לבצע את הטיפולים באופן פרטי או בבית חולים ציבורי יקבל החזר כספי על פי מחיר המחירון של הקופה.
הכתבה המלאה, שנכתבה בסיוע דר’ נועם ירום, מומחה לרפואת הפה, מתפרסמת במדור עצות שימושיות כאן באתר.

מרץ 2014 –  בכנס חולים בביה”ח סורוקה נכחו בו מעל 50 איש. ד”ר אורי רוביו מרכז מרפאת מיאלומה נפוצה במכון ההמטולוגי בביה”ח סורוקה הרצה על תרופות ומשלבים ב 2014 בטיפול בחולים. ד”ר רוביו התייחס לטיפול המותאם אישית לכל חולה ,על השלבים השונים בטיפול והאפשרויות הרבות שנמצאות בסל התרופות. כמו כן הוא דיבר על מחקרים קליניים המתבצעים בארץ ובעולם ומאפשרים לחולים קווי טיפול נוספים. ההרצאה הסתיימה עם מסר אופטימי של ריפוי עתידי ובשלב הקצר טווח חיים מלאים לצד מחלה  כרונית . ד”ר יהורם זינגר, מנהל הוספיס בית, מומחה לטיפול בכאב סקר את כל האפשרויות לטיפול בכאב גרמי ועיצבי שמאופיינים לחולי מיאלומה. ארסנל התרופות מתחיל באקמול,תרופות אופיוטיות, תרופות שמטפלות באפילפסייה ודיכאון, תרופות אנטי דלקתיות, סטרואידים והקרנות. לכל חולה מותאמת תרופה בהתאם למצבו הקליני. גברת מורייה וייסמן, עובדת סוציאלית של המכון ההמטולוגי, ביה”ח סורוקה דיברה על ההתמודדות עם חיי היומיום של החולים ובני משפחתם. מורייה דיברה על 3 סוגי התמודדות : ממוקד שליטה –פתרון בעיות, ממוקד רגשי, ממוקד משמעות.

הקהל הוזמן ושיתף בדרכי ההתמודדות שלו. הכנס הסתיים בפנל שאלות ותשובות.
מפגש נוסף, שיעסוק בנושא זכויות חולים, יתקיים ב – 16.6.2014 .
תודה מיוחדת לד”ר אורי רוביו שסייע לנו  רבות בקיום הכנס ולאתי עלימה ומלי ביטון   לעשייה  ללא גבולות  היומיומית שלהן.

 

מרץ 2014 –  במפגש מרגש במיוחד של חברים לדרך בירושלים ב- 21.3, נכחו מעל 70 איש שזכו לחוויה כפולה.

הערב נפתח בהרצאה מרתקת מאת פרופ’ דינה בן יהודה מנהלת אגף המטולוגיה במרכז הרפואי הדסה, עין כרם ויו״ר האיגוד הישראלי להמטולוגיה ועירויי דם, על טיפול מותאם אישית לחולי מיאלומה נפוצה.

בשפה בהירה הסבירה פרופ’ בן יהודה על האופציות השונות בבחירת הטיפול בכל שלב, על ההתלבטויות של הרופא ועל הפרמטרים שנלקחים בחשבון בהתאמת הטיפול המתאים ביותר לכל מטופל.

ברוח חג הפורים, זכינו לשמוע מענה לשאלה: מה זה איכסה (אכסע)? על פי פרופ’ דינה בן יהודה. המעוניינים בתשובה מוזמנים להקדים ולהרשם לכנס השנתי של אמ״ן ב 16.5.20144, בו תיתן פרופ’ בן יהודה הרצאה נוספת. לתכנית הכנס ולהרשמה לחצו כאן.

חלקו השני של הערב הוקדש להצגת יחיד מאת חברתנו עופרה לזרוביץ’: איבלע וריק (תיבלעי ואל תירקי). בהצגה פורשת עופרה בכשרון רב, באומץ ובהומור את סיפור חייה שאחד משיאיו המשמעותיים הוא ההתמודדות עם המיאלומה.  עופרה מקיימת דיאלוג מרגש, עמוק ובעיקר אמיץ עם מחלת המיאלומה כמו גם עם אתגרים אחרים בחייה, דיאלוג סוחף שנוגע בכל אחד ואחת.

המפגש זכה להצלחה רבה ולתגובות נרגשות, כפי שהיטיבה לבטא אחת המשתתפות: “המפגש היה מדהים מכל כיוון, תוכן והיבט. הוא מספק תובנות לחיים, תומך ומחזק….כל הכבוד  ויישר כוח !!!”

פברואר 2014 – אנחנו שמחים לעדכן כי פרופ’ דינה בן יהודה התמנתה ליו”ר האיגוד הישראלי להמטולוגיה ועירויי דם. פרופ’ דינה בן יהודה היא מנהלת אגגף ההמטולוגיה במרכז הרפואי הדסה עין כרם. ידידה גדולה של עמותת אמ”ן, מלווה את פעילות העמותה מאז הקמתה.

פברואר 2014 – אנחנו מוצאים לנכון להזכיר כי מומלץ לחולי מיאלומה להתחסן נגד דלקת ריאות אחת לחמש שניםבהתייעצות עם הרופא המטפל. ראו באתר עצות שימושיות נוספות בנושאים שונים הקשורים לחיים עם מיאלומה.

דצמבר 2013  – אנחנו שמחים לבשר כי התרופות החדשות קרפילזומיב ופומלידומיד נכנסו לסל התרופות לשנת 2014.  ב- 30.12.2013, נחשף סל התרופות לשנת 2014 ובו בשורה לחולי מיאלומה, שתי התרופות החדשות, לטיפול בחולי מיאלומה שמחלתם חזרה – נכנסו לסל הבריאות.  

על פי ההחלטה שפורסמה התרופות יינתנו לטיפול בחולה שמחלתו עמידה או נשנית לאחר מיצוי הטיפול בכל התרופות הבאות:  וולקייד (Thalidomide,(Bortezomib , רוולימיד (Lenalidomide) אלא אם כן לחולה הייתה הורית נגד לאחד מהטיפולים האמורים.  במהלך מחלתו יהיה החולה זכאי לטיפול בתרופה אחת בלבד או Carfilzomib או Pomalidomide, וזאת למעט בחולה אשר לא השיג תגובה מינימלית לאחר ניסיון טיפולי של 2 מחזורי טיפול באחת מהתרופות. התרופות Carfilzomib, Pomalidomide לא יינתנו בשילוב אחת עם השנייה. 

לעיון בהחלטת וועדת הסל לחצו כאן.

בכך הגיע לסיום מוצלח המאבק הציבורי שפתחנו בו לפני חודשים ספורים וזאת תודות לשיתוף הפעולה של האיגוד הישראלי להמטולוגיה ולעירויי דם ושל הקבוצה הישראלית למיאלומה ולתמיכה ציבורית רחבה. 

לפרטים על המאבק לחצו כאן

 

דצמבר 2013 –  An Instructive Workshop Not Just for Cancer Patients – סיפורה האישי של איילין בלוך-לוי מתפרסם באתר בשפה האנגלית לטובת קוראינו שאינם שולטים בשפה העברית. איילין שאובחנה כחולת מיאלומה בשנת 2012, עלתה לישראל מניו -יורק בשנת 1986 וחיה בשומרון, נשואה + 6 ילדים נשואים (3 מצד בעלה).  לסיפורה של איילין לחצו כאן.

 

דצמבר 2013 – מיומנו של שורד – סיפור ההתמודדות של מתי רביב, חבר ועד עמותת אמ”ן וממקימיה, עם מיאלומה במשך כ – 20 שנה פורסם בידיעון המיוחד. ניתן לקרוא את הכתבה באתר במדור סיפורים אישיים. לכתבה לחצו כאן.

 

נובמבר 2013 – מהדורה מיוחדת של ידיעון אמ”ן, המוקדשת למאבקנו להכנסת תרופות מצילות חיים לסל הבריאות, הופקה ונשלחה לעמיתי העמותה וידידיה ולגורמים נוספים. לצפייה בידיעון המיוחד או בגליונות קודמים לחצו כאן. לקבלת הידיעונים בדואר צרו קשר עם עמותת אמ”ן ונשמח לצרף אתכם לרשימת התפוצה.

נובמבר 2013 – נפתח מדור חדש באתר “מחזית המחקר והטיפול“. במדור זה נדווח על מגמות בטיפול ובמחקר במיאלומה, על מחקרים חדשניים ופורצי דרך ועל אירועים בעלי חשיבות שמיועדים להעלאת המודעות למיאלומה בעולם. למדור החדש לחצו כאן או הכנסו מדף הבית באתר (תפריט צדדי שמאלי)

אוקטובר 2013 – דר’ עירית אביבי– רופאה בכירה במכון להמטולוגיה והשתלות מח עצם ואחראית על תחום הטיפול בחולי לימפומה בקריה הרפואית רמב”ם בחיפה  ויו”ר הקבוצה הישראלית למיאלומה, דר’ יזהר הרדן – מנהל השירות למיאלומה נפוצה במרכז הרפואי מאיר  בכפר סבא ומתי רביב – חולה מיאלומה מזה כ 200 שנים, חבר ועד עמותת אמ”ן שוחחו על ההתמודדות עם מיאלומה.
הכתבה נערכה במסגרת שבוע ההתמודדות עם מיאלומה (סרטן מח העצם) ב ynet. לצפייה בשיחה לחצו כאן.

אוקטובר 2013 – במסגרת שבוע המודעות למיאלומה פורסמו סיפוריהם האישיים של מתמודדים עם מיאלומה, ראו במדור סיפורים אישיים כאן באתר:
“אמרו שאחיה 3 שנים עם הסרטן ועברו 11”   סיפורה של פאולה אזולאי
החיים בצל סרטן מח העצם לצידו של עודד   יוכי ריץ אישתו של עודד מספרת על ההתמודדות עם המחלה.
“ללא תרופה חדשה אין לנו סיכוי” – חולים מספרים, פ.א. טופל בקרפילזומיב וזכה להפוגה, ח.א. זקוק לפומלידומיד
“כשאמא חלתה בסרטן מח עצם, המשפחה התלכדה”, עדי קרן, אוקטובר 2013 (פורסם ב ynet)

אוקטובר 2013 – בכתבה ב ynet מסביר דר’ משה גת – רופא בכיר במכון ההמטולוגי, הדסה עין כרם, מזכיר הקבוצה הישראלית למיאלומה “למה כל כך קשה לאבחן את המחלה, מהם הסימנים המתריעים על הימצאותה בגוף ואיך באמצעות טיפול מותאם הפכה המחלה למחלה כרונית?” לכתבה לחצו כאן.
דר’ יעל כהן – רופאה בכירה במכון ההמטולוגי במרכז הרפואי איכילוב מתארת איך מאבחנים מיאלומה, מה הן התרופות המקובלות לשימוש ומה צופן העתיד במחקר? לכתבה לחצו כאן.

אוקטובר 2013 – בתאריך 15/10/2013 התקיים מפגש רופאים / חולים במרכז הרפואי וולפסון בחולון ביוזמה משותפת של המחלקה ההמטולוגית במרכז הרפואי וולפסון ועמותת אמ”ן. השתתפו במפגש כ 140  חולים ובני משפחה. ההרצאות כולן תורגמו סימולטנית לרוסית על מנת לאפשר למטופלים דוברי רוסית לקחת חלק באירוע. המפגש אורגן ונוהל בהצלחה רבה על ידי צוות המחלקה ההמטולוגית במרכז הרפואי וולפסון בראשות דר’ אשר וינדר. מפגשים כאלה הם הזדמנות להעשרת הידע ולתמיכה למתמודדים עם המיאלומה. אנו מודים למרכז הרפואי וולפסון, לדר אשר וינדר  לגב’ טובה אגם ולכל צוות המחלקה על שיתוף הפעולה, ההרצאות המצוינות והארגון המופתי. תודות לחברות ינסן מדיסון וניאופארם על מתן החסות. לכתבה המלאה ולצפייה בסרטונים מההרצאות לחצו כאן.

ספטמבר 2013 – במסגרת המאבק להכנסת התרופות החדשות לסל הבריאות התראיינה הגב’ פאולה אזולאי, יו”ר אמ”ן, בתכנית “עושים שינוי” בתאריך ה 18.8.201.
בדברייה הדגישה הגב’ אזולאי את החשיבות של הכנסת תרופות חדשות לסל לצורך הארכת החיים של החולים במחלה.
לצפייה בתכנית לחצו כאן.

אוגוסט 2013 – נפתח דף בפייסבוק על שם : אמ”ן – אגודה למיאלומה נפוצה. הפרסום בפייסבוק יעזור להביא את המודעות למיאלומה לקהלים רחבים יותר. זו גם דרך מצויינת לשתף את בני המשפחה: ילדים, נכדים ואחרים, בפעילותנו. אתם מוזמנים לעשות לייק (like)  לדף, להגיב ולכתוב. חשוב גם לעשות שיתוף לכל החברים שלכם ולבני המשפחות כדי שהמסרים שלנו יקבלו תהודה רחבה. כתובתנו: https://www.facebook.com/AMENORGISRAEL?fref=ts. בהמשך נשפץ ונעדכן את הדף.
תודה לעמית אמ”ן – עודד ריץ על היוזמה הברוכה.

 

אוגוסט 2013 –  משרד הבריאות פרסם כללי זהירות לאנשים שטופלו בכימוטרפיה בנוגע לחיסון הפוליו. המערכת החיסונית של מטופלי כימוטרפיה נחלשת ולכן יש צורך לנקוט זהירות במגע עם מי שחוסן בנגיף חי של פוליו. על פי ההוראות, אנשים שהמערכת החיסונית שלהם חלשה צריכים לצמצם ככל שניתן את המגע עם מי שחוסן בנגיף חי, למשך שישה שבועות לאחר מתן החיסון.

לפרסום בנושא זה באתר האגודה למלחמה בסרטן לחצו כאן, לפרסום המלא של משרד הבריאות לחצו כאן.

 

אוגוסט 2013 – תגברנו את צוות התמיכה – קו חם, במספר נוסף של תומכים על מנת לתת מענה רציף לפונים. התומכים עברו תהליכי מיון וסדנא לצורך הכשרה.

 

יולי 2013 – דר’ מרב לייבה מונתה למנהלת שירות מיאלומה נפוצה במרכז הרפואי ע”ש שיבא, תל השומר. ברכותינו לדר’ לייבה

 

יולי 2013 – מירה ליאונד עמיתה באמ”ן, חולת מיאלומה מזה כ – 7 שנים, מספרת את סיפורה האישי מנקודת מבט לא שגרתית. לסיפור האישי של מירה  – בין הנחש למיאלומה, לחצו כאן.

 

יוני 2013 – ביום שישי ה 7.6.2013 ציינה עמותת אמ”ן שמונה שנים לייסודה בכנס השנתי השמיני של העמותה. כ 400 איש – חולים, בני משפחות  ומלווים התכנסו  על המדשאות המטופחות של מכון וייצמן למדע, שמארח את הכנס כבר שש שנים ברציפות. כמיטב המסורת בכנסים של אמ”ן, גם השנה השתתפו בכנס הרופאים, החוקרים ואנשי הצוותים הרפואיים והסיעודיים שעסוקים כל השנה בטיפול ובמחקר במיאלומה. היתה זו הזדמנות למפגש בלתי אמצעי ומקרב בין המטפלים למטופלים ובין החולים ובני המשפחה לבין עצמם.

השנה עמד הכנס בסימן התגייסות למאבק נוסף להכנסת תרופות לסל הבריאות ובסימן התנדבות להרחבת פעילות העמותה.
עמדות ההרשמה וההתרמה היו מאויישות במלואן במתנדבים מקרב החולים ובני המשפחה. בלטו בנוכחותם בני משפחת פרבר….להמשך קריאה ולצפייה בתמונות ובסרטונים מכנס חצו כאן.

לצפייה בהרצאתה מאת דר’ עירית אביבי בנושא מיאלומה היום ומחר לחצו כאן
לצפייה בסדנאות בנושא רפואה משלימה ובנושא טיפול תומך בכאב ולעיון בתקצירים מהסדנאות לחצו כאן.   בעמוד זה תוכלו גם לקרוא על נושאים אחרים הקשורים לבריאות ואורח חיים.
לצפייה בסדנא בנושא דר’ גוגל ובדיקות מעבדה ולעיון בתקציר לחצו כאן.

 

אפריל 2013 – ידיעה שהופיעה בעיתון ידיעות אחרונות משכה תשומת לב רבה. הידיעה מדווחת על תקווה חדשה לחולי סרטן בזכות מחקר שנערך במרכז הרפואי הדסה. אכן מתנהל במרכז הרפואי הדסה מחקר במטרה לפתח טיפול שיעודד את המערכת החיסונית לייצר נוגדנים למיאלומה.

אולם עדין לא ניתן להעריך את יעילות הטיפול. בניסוי שלב 1 שנערך בהדסה משתתפים 15 חולים  ומטרתו לבדוק את בטיחות הטיפול בלבד.
בניגוד לנאמר בכתבה, התוצאות שהודגמו אינן יכולות לתת מידע כלשהוא לגבי הצלחת הטיפול להביא הפוגה או נסיגה של המחלה.
ראו את דבריו של פרופ’ מיכאל שפירא בפסקה האחרונה של הכתבה שמסביר כי רק בעוד כחמש שנים ניתן יהיה לדעת עד כמה החיסון יעיל.
לכתבה בידיעות אחרונות מיום 18.4.13 לחצו כאן.

אפריל 2013 – ביוזמה משותפת של המחלקה ההמטולוגית במרכז הרפואי סורוקה ועמותת אמ”ן נערך במרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע מפגש חולים – רופאים.
המפגש נפתח בדברי ברכה מפי דר’ איתי לוי מנהל המערך ההמטולוגי, שאף הנחה את המפגש ,והגב. שוש שפרונץ חברת וועד עמותת אמ”ן שדיברה על פעילות העמותה לטובת חולי המיאלומה והזמינה את הנוכחים לקחת חלק בפעילויות העמותה.
דר’ אורי רוביו הרצה על הנושא:  “מיאלומה – שינוי חשיבה ממחלה קטלנית למחלה כרונית”.  גב. אילנה גוטהרץ  – מנהלת אישפוז יום המטואונקולוגי והגב. מאיה אושורוב דיברו על ניהול המחלה .
במפגש נכחו יותר מ – 50 חולי מיאלומה ומלווים שציינו את חשיבות המפגש.
אנו רואים במפגש זה אירוע ראשון בסדרה ארוכה של מפגשים וכנסים לרווחת עמיתי אמ”ן מאזור הדרום.

 

אפריל 2013 – יצאה לאור מהדורה מעודכנת ומשופרת של החוברת למטופל בשפה הרוסית. בחוברת ניתן למצוא הסברים על מיאלומה, הגורמים למחלה, סוגים, דרכי הטיפול והתמודדות עם תופעות הלוואי וכן שאלות שמומלץ לשאול את הרופא המטפל.
ניתן לצפות בחוברת ולהדפיס אותה במדור פרסומים וכן בדף הבית ברוסית   כאן באתר.

 

אפריל 2013 – סיפורה האישי של עופרה לזרוביץ עמיתת אמ”ן על דרך ההתמודדות המיוחדת שלה עם המיאלומה, על לקיחת האחריות ועל ההצגה שיצרה “ויבלא וריק“. לסיפור האישי לחצו כאן.

מרץ 2013 – הופיע גיליון מס. 24 של ידיעון אמ”ן. לצפייה בידיעונים ולהדפסה לחצו כאן. אם אינכם מקבלים את הידיעונים תוכלו ליצור קשר עם העמותה ונוסיף אתכם לרשימת התפוצה. להוספה לרשימת התפוצה לחצו כאן.

מרץ 2013 – אנחנו שמחים להודיע על פתיחת מדור חדש באתר: “הטבות לעמיתי אמ”ן”.  במדור זה נפרסם הסכמים שהגענו אליהם עם גופים שונים בדבר הענקת שירותים לעמיתי אמ”ן בתנאים מיוחדים.  כניסה לאתר מדף הבית, תפריט שמאלי.
לכניסה ישרה למדור החדש לחצו כאן.
מקווים שתיהנו.

מרץ 2013 – חברת ניאופרם הודיעה על שינוי באופן ניפוק תרופת הרבלימיד למבוטחי קופת חולים כללית.
החל מה 15.03.133 תנופק התרופה ישירות על ידי שירותי בריאות כללית בבתי המרקחת של הקופה ולא במשלוח ישירות אל בית המטופל.
הגענו להסכמה עם חברת ניאופארם כי עמיתי אמ”ן, מבוטחי הכללית שיתקלו בקושי באספקת התרופה יוכלו לפנות לגב’ ורד כהן בחברת ניאופרם טלפון: 03-9373796, פקס:  03-9264237, סלולרי – 054-6777948. להודעת חברת ניאופרם לחצו כאן

 

מרץ 2013  – אנחנו שמחים להודיע כי ב – 11/4/2013 יתקיים מפגש חולים / רופאים במרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע בהשתתפות דר’ איתי לוי, מנהל המערך ההמטולוגי, דר’ אורי רוביו – מרכז המיאלומה,  גב. אילנה גוטהרץ – אחות אחראית אשפוז יום המטואונקולוגי  והגב. שושי שפרונץ חברת ועד עמותת אמ”ן.
דר’ רוביו ייתן הרצאה על שינוי חשיבה לגבי המיאלומה – ממחלה סופנית למחלה כרונית,   גב. אילנה גוטהרץ תדבר על ניהול המחלה מול הצוות הרפואי והגב. שושי שפרונץ תציג את פעילות העמותה לטובת המתמודדים עם מיאלומה.   לעיון בתכנית הכנס ולהרשמה הכנסו למדור “אירועים וכנסים” כאן באתר.

 

פברואר 2013 –  בקרייה הרפואית רמב”ם בחיפה נערך, ביוזמת המחלקה ההמטולוגית של המרכז הרפואי, יום עיון לחולי מיאלומה נפוצה מכל רחבי הצפון. ביום העיון בא לידי ביטוי שיתוף פעולה מבורך בין רופאים מכל המרכזים באזור הצפון.
פתחו פרופ’ בנימין ברנר, מנהל המערך ההמטולוגי ברמב”ם והגב’ שלומית נורמן נציגת  אמ”ן – אגודה למיאלומה נפוצה, בדברי ברכה.
דר’ נתנאל הורוביץ, רופא בכיר במערך ההמטולוגי, הקריה הרפואית רמב”ם, הוביל את הנחית הערב, כאשר ההרצאות ניתנות במתכונת דו שיח המשלב מומחים מדיסציפלינות שונות העוסקות בטיפול בחולי מיאלומה.
דר’ תמר תדמור,  רופאה בכירה במכון ההמטולוגי, המרכז רפואי בני ציון ודר’ משה לוין, סגן מנהל המכון הנפרולוגי בקריה הרפואית רמב”ם, סקרו את הפגיעה האפשרית בכליה  בחולי מיאלומה נפוצה.
דר’ נתנאל הורוביץ,  רופא בכיר, המערך ההמטולוגי, הקריה הרפואית רמב”ם ודר’ נטע רז, רופא בכיר במכון האורטופדי, המרכז הרפואי בני ציון, התייחסו לפגיעות השכיחות בעצמות השלד והטיפול הכירורגי והתרופתי.
דר’ צ’ליה סוריאנו,  רופאה בכירה במכון ההמטולוגי, מרכז רפואי הגליל המערבי נהריה ודר’ דלי נג’יב, מנהל המכון ההמטולוגי במרכז הרפואי רבקה זיו צפת, סקרו את הגישות הטיפוליות השונות בהישנות מחלת המיאלומה.
בהמשך, התקיים פאנל שאלות ותשובות, בהנחייתה של  דר’ עירית אביבי, מנהלת השירות ללימפומה ומיאלומה, בקריה הרפואית רמב”ם ובמסגרתו הציגו באי הכנס את שאלותיהם לצוות המומחים.
את יום העיון חתם דר’ ערן בן אריה, מנהל התוכנית לרפואה משולבת בשירות האונקולוגי, המרכז הרפואי לין, שירותי בריאות כללית, שתיאר בהרחבה  את הטיפול  המשלים והמשולב התומך בטיפול תרופתי.
ביום העיון שנערך בחסות החברות יאנסן ונאופארם, השתתפו קרוב ל 2000 חולים ומלווים אשר הביעו שביעות רצון רבה מהמתכונת המיוחדת ורמת ההרצאות.

 

פברואר 2013 – תרופת  הפומלידומיד (pomalidomide) אושרה  על ידי רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA), לשימוש בארצות הברית, לטיפול בחולי מיאלומה שטופלו בתרופות אחרות ומחלתם חזרה.  פומלידומיד, בשמה המסחרי פומאליסט (Pomalyst) מיוצרת ומשווקת על ידי חברת Celegene.

פומלידומיד מיועדת לעורר את המערכת החיסונית להלחם בתאים הסרטניים ולעצור את התפתחותם.

לאחר שבחודש אוגוסט אושרה לשימוש הקרפילזומיב (Kyprolis ,Carfilzomib), נוספו עוד שתי תרופות חדשות לטיפול במיאלומה.
עכשיו נותר לקוות כי בעתיד הקרוב יאושרו תרופות אלה לשימוש בארץ ויוכנסו לסל הבריאות.

לפרסום באתר ה IMF ולפרטים על התרופה לחץ כאן. לפרסום באתר ה FDA  לחץ כאן

 

פברואר 2013 – תרופת הקרפילזומיב (Carfilzomib, Kyprolis) תשווק בארץ על ידי חברת התרופות הישראלית Medison. ההסכם בין יצרנית התרופה Onyx לבין החברה הישראלית נחתם חודשים ספורים בלבד לאחר שהתרופה אושרה לשימוש בארה”ב על ידי רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA). על תרופת הקרפילזומיב ראו מאמר מאת דר’ יעל כהן מהמרכז הרפואי איכילוב.

ינואר 2013 – אנו מוצאים לנכון להזכיר לחברים כי משרד רואה חשבון דרורי מעניק לחברי אמ”ן סיוע בהשגת הטבות מס כתוצאה מהמצב הרפואי – לחולים ולבני משפחותיהם. הסיוע ניתן כתרומה לקהילה, בהתנדבות וללא תשלום. פרטים נוספים ראו במדור עצות שימושיות, פרטי התקשרות ראו בקישורים מומלצים.

ינואר 2013 – הופיע ידיעון מס. 23 של אמ”ן. בידיעון תמצאו פרטים על העמקת הקשרים עם ארגון הגג של חולי מיאלומה באירופה MPE, על מפגשי חברים לדרך  ועל כנסי רופאים – חולים שמתוכננים במרכז הרפואי רמב”ם ובמרכז הרפואי וולפסון. כן תמצאו את סיפורו האישי של אייל ישראלי, חולה מיאלומה חבר אמ”ן.

לצפייה בידיעון המלא לחצו כאן.
אם אינכם מקבלים את הידיעון צרו קשר ונדאג למשלוח הידיעון.
להתעדכנות בפרטים על הכנסים המתוכננים  צ.פו בלוח אירועים וכנסים בעמוד הבית של האתר

דצמבר 2012 – הסתיים הכנס ה- 54 של העמותה האמריקאית להמטולוגיה (ASH), באטלנטה. לכנס שנערך מידי שנה מגיעים אנשי מקצוע  מובילים מכל העולם. ניתן לצפות ברשמים מהכנס, ראיונות, ציטוטי מחקרים ודיווחים על חידושים באתר האגודה הבינלאומית למיאלומה (IMF). לצפייה בראיונות ובשידורים מהכנס לחצו כאן.

דר’ משה גת, רופא בכיר במכון ההמטולוגי בבית החולים הדסה עין כרם, מזכיר הקבוצה הישראלית למיאלומה נכח בכנס. לצפייה בראיון עם דר’ גת מהכנס  לחצו כאן.

דצמבר 2012 – מתוכננים כנסי רופאים / חולים במרכז הרפואי רמב”ם ובמרכז הרפואי וולפסון. בכנסים תהיה הזדמנות לקבל הסברים על מחלת המיאלומה, דרכי הטיפול וההתמודדות מפי מיטב הרופאים המטפלים. המפגשים מיועדים למתמודדים עם מחלת המיאלומה: חולים, בני משפחה ומלווים. מועדי הכנסים ופרטים יפורסמו בקרוב.

נובמבר 2012 –  לאחר הפסקה, חודשו מפגשי חברים לדרך בחיפה. במפגש שנערך ב 29/11/2012 השתתפו חברים וותיקים וחדשים, חולים ובני משפחות. המפגש הוקדש לשיחה בהנחיית גב. מיכל וייס על החיים עם המיאלומה, להיכרות, לשיתוף ולתמיכה.
לבקשת המשתתפים נמשיך לקיים את המפגשים בתדירות של אחת לחודש.
לפרטים על המפגש הבא בחיפה ולהרשמה ראו לוח “אירועים וכנסים” בדף הבית  או ישירות בהזמנה למפגש.
מצפים לראותכם

נובמבר 2012 – עו”ד ורה לוין מונתה לנציבת קבילות הציבור במשרד הבריאות. זאת הזדמנות להזכיר שאם אתם זקוקים לטיפול או תרופה וקופת החולים מסרבת לאשר או בכל קושי אחר מול המוסדות הרפואיים, ניתן לפנות לנציבות קבילות הציבור ולבקש טיפול.  ליצירת קשר ראו במדור קישורים מומלצים באתר.

אוקטובר 2012 –  התחלנו בהפצת עיתון אינטרנטי חודשי  (ניוזלטר) הכולל חידושים במחקר ובטיפול במיאלומה וכן עדכונים בקשר לפעילות עמותת אמ”ן. העיתון האינטרנטי מתאפיין במידע חדשותי והפניות למאמרים באינטרנט ואינומחליף את הידיעון המודפס שימשיך לצאת לאור אחת לרבעון כפי שהיה עד כה. להצטרפות לרשימת מקבלי העיתון האינטרנטי אתם מוזמנים ליצור קשר עם עמותת אמ”ן.

ספטמבר 2012 – עו”ד יעקב יעקובוביץ’ נציג אמ”ן וחבר הנהלת ה- MPE – ארגון הגג האירופאי של 26 ארגוני חולי מיאלומה באירופה,  השתתף במפגש של הנהלת הארגון בוינה. הארגון פועל להגברת המודעות למיאלומה, לשיפור הקשר עם רשות התרופות האירופאית (EMA) ולסיוע והדרכת ארגוני החולים הארציים החברים בארגון הגג בפעילות השוטפת.
על ארגון ה MPE – Myeloma Patiants Europe  ראו במדור קשרים בינלאומיים כאן באתר.

 

ספטמבר 2012 – יצאה לאור מהדורה מעודכנת ומשופרת של החוברת למטופל. בחוברת ניתן למצוא הסברים על מיאלומה, הגורמים למחלה, סוגים, דרכי הטיפול והתמודדות עם תופעות הלוואי וכן שאלות שמומלץ לשאול את הרופא המטפל.

ניתן לצפות בחוברת במדור פרסומים כאן באתר. כן ניתן להזמין ליצור קשר עם אמותת אמ”ן ונשלח לכם את החוברת המודפסת. ליצירת קשר עם עמותת אמ”ן לחצו כאן.

 

ספטמבר 2012 – לקראת צום יום הכיפורים מצאנו לנכון להזכיר כי מומלץ לחולי מיאלומה לא להמנע משתיית מים במהלך הצום. זאת מכיון שהימנעות ממושכת משתיית מים עלולה לגרום נזק לכליות. בכל מקרה של ספק אנחנו ממליצים להוועץ עם הרופא המטפל. ראו גם בפרק עצות שימושיות כאן באתר

 

אוגוסט 2012 – ביוזמת ה International Myeloma Work Group)   IMWG) – קבוצת המחקר הבינלאומית של ה IMF, שהוקמה בשנת 2001, התקיים באמסטרדם דיון בנושא: Making Sense of Treatment – על מקומן של התרופות החדשות בטיפול תחזוקתי למיילומה. בדיון השתתפו טובי המומחים מארצות הברית ומאירופה: דר’ בריאן דיורי, דר’ אנטוניו פלומבו, דר’ פול ריצ’רדסון ודר’ חסוס סן מיגל.  לצפייה בדיון המוקלט לחצו כאן.

אוגוסט 2012 – ידיעון מספר 22 של אמ”ן פורסם ונשלח לחברים בעמותה ולידידיה. בידיעון סיפור הכנס השנתי השביעי, מפגש חולים רופאים באיכילוב, כתבה על התרופה החדשה שאושרה על ידי ה FDAA – קרפילזומיב ועוד כתבות ותמונות מהווי עמותת אמ”ן. לצפייה בידיעונים ראה מדור ידיעונים באתר זה: https://amen.org.il/?page_id=990.  אם לא קיבלתם את הידיעון אתם מוזמנים לפנות באמצעות צור קשר ונשמח להוסיף אתכם לרשימת מקבלי הידיעון.

אוגוסט 2012 – התרופה קרפילזומיב (carfilzomib) אושרה על ידי ה – FDA (מינהל התרופות של ארה”ב) לשימוש בארצות הברית.  התרופה אושרה לטיפול בחולי מיאלומה נפוצה שמחלתם נשנתה (חזרה) לאחר שימוש בתרופות אחרות.  התרופה תשווק בארה”ב תחת השם קייפרוליס (kyprolis). עתה נותר לקוות כי בעתיד הקרוב תאושר התרופה לשימוש בארץ ותוכנס לסל הבריאות. לפרטים נוספים על התרופה ראה מאמר מאת ד”ר יעל כהן מהמרכז הרפואי תל אביב.

יולי 2012 –   ביום שלישי ה- 24 ביולי, נערך במרכז הרפואי על שם סוראסקי בתל אביב, ביוזמת צוות המערך ההמטולוגי בבית החולים בראשות פרופ’ אלה נפרסטק,  כנס בנושא מיאלומה נפוצה שהוקדש למפגש בין החולים ובני משפחותיהם לצוות המטפל. השתתפו כמאתיים איש, חלקם מטופלים במרכז הרפואי ע”ש סוראסקי וחלקם במרכזים אחרים. ההשתתפות הערה בכנס  הדגישה את הצמא למידע, לבשורות על חידושים בטיפול במיאלומה ולתקווה. פרופ’ נפרסטק, שפתחה את הכנס, הדגישה בדבריה את הקשר האמיץ ושיתוף הפעולה בין המערך ההמטולוגי לבין עמותת אמ”ן. בהמשך הציגה שלומית נורמן את פעילות העמותה. פרופ’ משה מיטלמן, מנהל מחלקה פנימית א’, הסביר מה היא מחלת המיאלומה הנפוצה. ד”ר סבטלנה טרסטמן ממרפאת המיאלומה סקרה חידושים מדעיים בתחום, וד”ר יעל כהן פירטה את מגוון התרופות למחלה הקיימות כיום ואלה הצפויות להיכנס לשימוש בעתיד הקרוב. ד”ר בנצי כץ, סגן מנהל המעבדה ההמטולוגית, הסביר מה ניתן ללמוד על מיאלומה מבדיקות מעבדה, ואחרי-כן דיברה פרופ’ נפרסטק על השתלות מח עצם. ד”ר צבי לידר, מנהל היחידה לניתוחי עמוד שדרה במחלקה הנוירוכירורגית, פתח בפני המשתתפים חלון לשיטת הטיפול הזעיר פולשני בבעיות עמוד שדרה במיאלומה. לסיום דיברה גב’ מלי פלג, העובדת הסוציאלית במחלקה להשתלות מח עצם, על דרכי ההתמודדות עם המחלה העומדות לרשות החולה ומשפחתו.

יוני 2012 – במדור “סיפורים אישיים” באתר תוכלו למצוא את סיפורו המרתק של שמעון בירן על השינויים בחייו על רקע ההתמודדות עם המיאלומה, ראו: קרן אור על רקע המיאלומה. אתם מוזמנים להעביר אלינו את סיפוריכם האישיים על ההתמודדות עם המחלה, מחשבות, רעיונות ותגובות ונשמח לתת להם במה.

יוני 2012 – הכנס השנתי השביעי של אמ”ן התקיים כמיטב המסורת בתחילת החודש. ההרצאות ששמענו הפעם התמקדו בשאלה המורכבת של השוני בין מטופל אחד למשנהו ובין מיאלומה למיאלומה וההשפעה של אלה על עיתוי הטיפול, סוג הטיפול ומהותו. ראו את הכתבה המלאה על הכנס, הסרטים והתמונות במדור  “הכנס השנתי השביעי” כאן באתר.

יוני 2012 – לקראת הקיץ והנסיעות לחו”ל מצאנו לנכון להזכיר כי חולי סרטן צריכים לדאוג לביטוח נסיעות לחו”להמותאם למצבם. פרטים נוספים במדור עצות שימושיות  (פרט מס. 2), כאן באתר.

מאי 2012 – הופיע ידיעון מס. 21 של עמותת אמ”ן, לצפייה בידיעון ראו בידיעונים.

מאי 2012 – במדור החדש: “מן העיתונות”  נפרסם סקירה של מאמרים בנושא מיאלומה שמתפרסמים במגזינים ואתרים שונים. תודה לאריה מרלינג  שלקח על עצמו אחריות למדור.

מאי 2012 –   ישיבת בוקר של המחלקה האורתופדית בבי”ח בני-ציון בחיפה הוקדשה למחלת מיאלומה  במסגרת המפגש דברה דר’ תמר תדמור – רופאה בכירה במחלקה להמטולוגיה במרכז הרפואי בני ציון, בפני המומחים והמתמחים של המחלקה האורטופדית, על מחלת המיאלומה ובפרט על המחלה הגרמית הדורשת טיפול אורתופדי במקביל לטיפול במיאלומה עצמה.

נציגת אמ”ן – גב’ שלומית נורמן, הציגה את העמותה, פעילותה ואת מטרות המפגש – להעלות את המודעות למחלת המיאלומה בקרב האורטופדים.
התפתח דיון בין המשתתפים על הסימפטומים שצריכים להעלות חשד למיאלומה, מתי צריכה להידלק נורה אדומה ומתי צריך לשלול מיאלומה.
דר’ תדמור הנחתה את האורטופדים לגבי הבדיקות הנדרשות לאבחון מיאלומה. לבקשת האורטופדים, ספרה שלומית על ניסיונה ועל הסימפטומים שלה לפני האבחנה.

אנו רואים במפגש זה הזדמנות להמשיך ולהעלות את המודעות למחלת המיאלומה בקרב האורטופדים שבמקרים רבים הם הראשונים שפוגשים את חולי המיאלומה – טרם אבחונם.
תודתנו לדר’ תמר תדמור על הסיוע בארגון המפגש ועל פועלה לקידום עניינם של חולי המיאלומה בישראל.

אפריל 2012 –  אושר טיפול חוזר בוולקייד לחולה שטופלה ברבלמיד!!!

חולת מיאלומה נפוצה, שטופלה בעבר בוולקייד והשיגה תוצאות טובות ובהמשך טופלה ברבלמיד, נתקלה בסירוב של קופת החולים לספק לה וולקייד לשימוש חוזר כאשר היתה זקוקה לתרופה.  החולה לא ויתרה ופנתה לנציב קבילות הציבור במשרד הבריאות. בעקבות פנייה זו אושר לחולה לקבל את תרופת הוולקייד המבוקשת.

במקביל, במפגש חודש ינואר 2012 של הקבוצה הישראלית למיאלומה, הוחלט להעביר בקשה לוועדת סל התרופות, לאשר טיפול חוזר בוולקייד לחולים שמחלתם נשנתה לאחר הפוגה של 6 חודשים ומעלה בעקבות טיפול בוולקייד וזאת גם אם קיבלו במהלך התקופה תרופה אחרת.

אנו רואים בכך תקדים לאישור תרופת וולקייד לטיפול חוזר ונמשיך לפעול עד לאישור השימוש בוולקייד לכל מי שזקוק לכך.
אם נתקלתם בסירוב, או שאתם זקוקים לסיוע ועצה – אתם מוזמנים לפנות לעמותה.

אפריל 2012 – במחקר להערכת טיפול בחיסון  בקרב חולי מיאלומה נפוצה גרורתית יש עדין מקום להצטרפות של חולים.
המחקר שמתנהל בבית חולים הדסה, הינו מחקר שלב II שמיועד לבדוק את בטיחות חיסון פפטיד (ImMucinn) בקרב חולי מיאלומה נפוצה גרורתית המבטאת אנטיגן MUC-1. לפרטים  והסבר לחצו כאן.

 

אפריל 2012 – אתר האינטרנט של העמותה שינה את פניו, שודרג, עודכן והתחדש. נוספו מדורים חדשים.  המידע הרפואי עודכן ונערך מחדש, שולבו בו סרטונים, מצגות ומאמרים המבהירים ומדגימים  מהי מיאלומה, איך היא מתפתחת, מהם דרכי הטיפול וההתמודדות עם המחלה ומהם החידושים האחרונים.  אתם מוזמנים לשוטט באתר, לקרוא ולהגיב, לשתף בסיפורכם האישי וכן להזמין חברים נוספים להצטרף לעמותה. בעמוד צרו קשר תמצאו דף קשר שניתן להעברה לאחרים לצורך הרשמה לעמותה.
ספרו לנו מה מעניין אתכם ומה הייתם רוצים להוסיף לאתר.

 

אפריל 2012 – מרכז “מתחילים מחדש”  – במפגש בין נציגי עמותת אמ”ן לנציגי עמותת עזר מציון סוכם כי חברי עמותת אמ”ן יוכלו ליהנות משירותי מרכז “מתחילים מחדש” – למתמודדים עם סרטן,  שמפעילה עמותת “עזר מציון”. פרטים על השירות, הרשמה ועלויות ראו באתר של “עזר מציון” בקישורים מומלצים. פרסום מפורט על המיזם של עזר מציון ראו בידיעון הקרוב (21).

 

אפריל 2012 –  מפגש חולים / צוות בקריה הרפואית רמב”ם בחיפה   – השתתפו כשלושים חולים ובני משפחה, לחלקם היתה זו הכרות ראשונה עם עמותת אמ”ן. בנוסף למפגש חברים והיכרות, נהנו הנוכחים מסדרת הרצאות מעניינת, על המיאלומה, על עמותת אמ”ן וחשיבות ההצטרפות לעמותה, על היתרונות של עמותה כגוף המייצג מספר גדול של חולים, על ההתמודדות עם המיאלומה ותופעות הלוואי, ההתמודדות הרגשית עם המחלה, על תזונה לחולים אחרי השתלת מוח עצם ולבסוף סוגיות שונות הקשורות בזכויות החולה והתנהלות מול הביטוח הלאומי. פרטים נוספים על המפגש המוצלח ראו בידיעון מס. 21 של העמותה.

 

מרץ 2012 – עמותת אמ”ן התקבלה כחברה בארגון MPE – ארגון הגג של חולי מיאלומה באירופה – גב. פאולה אזולאי יו”ר אמ”ן ועו”ד יעקב יעקובוביץ’ חזרו מסדרת פגישות עם ארגון הגג האירופי של חולי מיאלומה (MPE) בו חיזקו ואישרו את שיתוף הפעולה בין אמ”ן לבין הארגון האירופי. עו”ד יעקובוביץ’ נבחר להנהלת הארגון. פרטים על הקשר עם ה MPE ועל חשיבותו עבור חולי מיאלומה בישראל, יפורסמו בידיעון הקרוב של העמותה  (21) ובאתר במדור קשרים בינלאומיים.

 

פברואר 2012  – כנס אחיות המטו-אונקולוגיות בנושא מיאלומה נפוצה – בכנס לאחיות המטו-אונקולוגיות, שנערך כחלק מפעילות העמותה לעידוד המודעות למחלת המיאלומה, השתתפו 70 אחיות מבתי חולים ומחלקות המטולוגיות ואונקולוגיות בכל רחבי הארץ.  פרופ’ דינה בן יהודה ודר’ עירית אביבי סקרו נושים במיאלומה נפוצה ואילו נציגות האחריות דיברו על העשייה הקלינית בטיפול בחטולי מיאלומה. כתבה בנושא תפורסם בידיעון הקרוב (21).