תמיכה בין חברים לדרך

כארגון היחידי בישראל שפעילותו מוקדשת לחולי המיאלומה, פועלת עמותת אמ”ן על מנת לייצר קהילה תומכת ולהיות בית חם לכל חולי המיאלומה בישראל. אנחנו שואפים להיות בקשר עם כל חולה שפונה אל העמותה, שואפים לגייס מתנדבים שיוכלו לפגוש כל חולה חדש, לבקר אותו בביתו, לתת לו כל מידע או עצה שיבקש, להקל עד כמה שנוכל על ההתמודדות שלו ושל משפחתו עם המציאות החדשה שנכפתה עליהם. מתנדבי העמותה – “חברים לדרך”, מציעים כתף חמה, מידע ליווי ושיתוף ובעיקר חברות המבוססת על ניסיון אישי, במספר צורות:

– מענה טלפוני בקו החם– קו הטלפון של העמותה, שמספרו 052-2262326, מאויש במתנדבים, חולי מיאלומה ובני משפחה וותיקים, שמוכנים לשתף בניסיון ובידע שצברו, לתת עצה ומילה טובה כמו שרק חברים שהיו שם בדרך קודם, יכולים לתת. עבור רבים מאיתנו שיחה ראשונה זו מהווה אירוע משנה חיים, מקור לעידוד, תמיכה ומידע. להיכרות עם מתנדבי ‘הקו החם’ לחצו כאן.

– קשרים אישיים המתבטאים במפגשים עם חולים ובני משפחה ובביקורים בבתי החולים.

– מפגשי חברים לדרך שנערכים מידי חודש בגבעתיים, חיפה, באר שבע וירושלים, מספקים הזדמנות למפגש רעים, להתעדכנות ולשיתוף במידע. במפגשים אלה מתקיימות הרצאות על נושאים של בריאות ואורח חיים ועל חידושים בתחום הטיפול והמחקר. המשתתפים חולקים מניסיונם עם אחרים, מחזקים ומתחזקים. שותפות הגורל מקרבת את הלבבות. להמשך קריאה על מפגשי חברים לדרך לחצו כאן.

– סדנאות העצמה ‘חיים טוב עם מיאלומה’ נערכות מספר פעמים בשנה, במוקדים שונים בארץ. במסגרת הסדנה כ- 6 מפגשים בקבוצה קטנה ואינטימית, בהנחייה מקצועית של צוות אמ”ן. במסגרת הסדנה לומדים להאיר את המיאלומה מזוויות אחרות, על בסיס המודל לרווחת חולים כרוניים אשר פותח על ידי הקרן ע”ש רות ורובל. עוד בסדנה, כלים פרקטיים ליצירת שגרת חיים מיטבית לצד המחלה.

– הכנס השנתי  – שעורכת עמותת אמ”ן לחולים, בני משפחה ואנשי מקצוע מהקהילה הרפואית, המחקרית והסוציאלית הפכו למסורת ולשם דבר. מאז הפקת הכנס השנתי הראשון במאי 2006 מארחת עמותת אמ”ן מידי שנה מומחים בעלי שם מישראל והעולם בכנס ייחודי שמהווה פלטפורמה למפגשים אישיים ומקצועיים, גיוס הציבור להתנדב, חשיפה לחידושים וכלים המסייעים לחיות עם מיאלומה ולנהל חיים בריאים לצד המחלה. לפרטים על הכנסים השנתיים שנערכו ולצפייה בהרצאות לחצו כאן.

– כנסים אזוריים במרכזים הרפואיים בהם נפגשים מטופלים עם רופאים וחברי צוות סיעודי. לסיכומי הכנסים ולצפייה במצגות ובהרצאות, לחצו כאן.

 

– הקרן לרווחת החולה ע”ש יצחק אדליסט ז”ל שהוקמה בשנת 2014 מעניקה לעמיתי אמ”ן סיוע רגשי / נפשי כדי להקל על ההסתגלות להתמודדות עם המחלה.