הכנס השנתי ה-12 של עמותת אמ”ן – מאי 2017

הכנס השנתי ה- 12 של עמותת אמ”ן התקיים ב- 12.5.2017 במכון ויצמן למדע ברחובות, בעיצומו של חודש המודעות למיאלומה נפוצה, וכלל מגוון הרצאות וסדנאות לרווחת כולנו.

לכנס הגיעו כ- 600 משתתפים מכל רחבי הארץ, אנשים שהמיאלומה נגעה בחייהם, רופאים, חוקרים ונוספים.

את מושב הבוקר של הכנס פתחו בברכות פרופ’ בני גיגר ממכון ויצמן, פרופ’ משה מיטלמן יו”ר האיגוד הישראלי להמטולוגיה ועירוי דם והגב’ שלומית נורמן, מ”מ יו”ר עמותת אמ”ן.

אחריהם עלו והרצו ד”ר לירן שלוש, פרופ’ דינה בן יהודה ופרופ’ עירית אביבי. ההרצאות עסקו באבחון וטיפול מוקדם של גידולים המטולוגיים, בשינויים ובתרופות החדשות בסל הבריאות ובאופן בו מתחדשים הטיפולים במיאלומה.

לאחר מכן התפצלנו ל- 3 קבוצות, לסדנאות שעסקו בנושאים שמעסיקים אותנו ביום יום. הטיפול, האתגרים וההתמודדות עם המחלה. בחרנו את נושאי הסדנאות מבעוד מועד מתוך הנושאים שעלו מהשטח כנושאים שהיינו רוצים להרחיב עליהם את הדעת.

מושב הצהריים של הכנס נפתח בפאנל שאלות ותשובות בהנחייתו של ד”ר משה גת, ובהשתתפות הרופאים: ד”ר אדריאן דואק, ד”ר נועה לביא, ד”ר מרב לייבה, ד”ר הילה מגן וד”ר אורי רוביו. בין השאלות שעלו: כיצד בוחרים נכון תרופות מסל הבריאות המעודכן? האם עדיין קיים צורך בהשתלת מח עצם? ומה היא יעילות ההשתלה?

את הכנס חתם ד”ר גיל יוסף שחר בהרצאה מעשירה ומחזקת בה העניק לכולנו כלים הלקוחים מעולם התזונה, שמטרתם חיזוק כוחות הריפוי של הגוף.

תודתנו נתונה לכל שותפיה הרבים של עמותת אמ”ן אשר מלווים אותנו לאורך כל הדרך ותרמו רבות לארגון האירוע ולהצלחתו הרבה. תודה לחברי העמותה, לרופאים, לחוקרים, לאנשי הצוותים הרפואיים, לחברות התרופות, לעמיתים המתנדבים וכמובן למכון ויצמן למדע אשר מארח אותנו מידי שנה.

תכני הכנס:

לצפייה בפתיחת הכנס לחצו כאן.

לצפייה בהרצאתו של ד”ר לירן שלוש – אבחון וטיפול מקדים בגידולים המטולוגיים, לחצו כאן.

לצפייה בהרצאתה של פרופ’ דינה בן יהודה- מה חדש בסל התרופות של המיאלומה?, לחצו כאן.

לצפייה בהרצאתה של פרופ’ עירית אביבי – חידושים בתחום המיאלומה, לחצו כאן.

לצפייה בסדנת בני משפחה מטפלים: שותפים לחיים עם מיאלומה, בהנחייתם של גב’ רחל לדאני וד”ר אריאל אביב, לחצו כאן.

לצפייה בסדנת כאב בחולי מיאלומה: אתגרים ופתרונות, בהנחייתם של פרופ’ אילון איזנברג וד”ר מרב לייבה, לחצו כאן.

לצפייה בסדנת שרשראות וגלובולינים? כלים להבנת התגובה לטיפול מתוך בדיקות המעבדה וההדמיה, בהנחייתן של ד”ר ורדה דויטש וד”ר יעל כהן, לחצו כאן.

לצפייה בפאנל המומחים בהנחייתו של ד”ר משה גת, לחצו כאן.

לצפייה בהרצאתו של ד”ר גיל יוסף שחר – כלים תזונתיים לחיזוק כוחות הריפוי של הגוף, לחצו כאן