הכנס השנתי השישי של אמ”ן – אגודה ל מיאלומה נפוצה

בתאריך 03/06/2011 התקיים הכנס השנתי השישי של עמותת אמ”ן במכון וייצמן למדע, שאירח אותנו זו השנה הרביעית.

בכנס נכחו יותר מ-400 משתתפים ששמעו מגוון הרצאות בנושאים הקשורים במחלה, בחידושים בטיפול בה ובמחקרים חדשים שאנו תקווה כי יביאו בעתיד מרפא למחלה.

הכנס השנתי מפגיש חולים, בני-משפחה, חוקרים, רופאים, אחיות ועובדות סוציאליות שלכולם נגיעה וקשר למחלת המיאלומה הנפוצה.

כמו בשנים האחרונות, גם השנה, עמותת אמ”ן ממשיכה במסורת של הענקת מילגת מחקר. הזוכה השנה היא ד”ר עירית אביבי, מהמרכז הרפואי רמב”ם בחיפה.

העמותה גאה ביכולתה להעניק מידי שנה מלגת מחקר המתאפשרת הודות לתרומות מחברות וחברים נדיבים.
כדי שנוכל להמשיך במסורת זו ובכל שאר פעילויות העמותה המיועדות לרווחת חולי המיאלומה בארץ, אנחנו מזמינים את כל החברים שיש ביכולתם – לפתוח את ליבם ולתרום ובנוסף לגייס חברים ובני משפחה, לתרום לעמותה. כל תרומה תתקבל בתודה ובברכה.

▪ את הכנס פתח פרופ’ בני גייגר – דיקן הפקולטה לביולוגיה מכון ויצמן, שברך את המשתתפים והקרין סרטון קצר על המכון והישגיו. לצפייה בסרטון לחצו כאן.

▪ אחריו, עלה לברך פרופ’ עופר שפילברג – יו”ר האיגוד הישראלי להמטולוגיה ועירויי דם, שקרא למשתתפים להשתתף בצורה פעילה במאבקם של הרופאים לקבל תנאים טובים יותר, כדי שיוכלו לתת טיפול טוב יותר לחולים.

▪ נשיאת הכבוד של אמ”ן – פרופ’ עדה יונת, כלת פרס נובל לכימיה 2009 ומדענית במכון ויצמן, שלחה ברכת וידאו מצולמת, כיוון ששהתה בחו”ל בעת הכנס.

▪ הרצאה של דר’ משה (מושי) גת, המטולוג מהדסה עין כרם – בנושא סקירה כללית על המילאומה.

▪ הרצאה של דר’ תמר תדמור, המטולוגית ממרכז רפואי בני ציון – בנושא מחלת עצם ונוירופתיה במיאלומה נפוצה.

▪ במקביל התכנסה סדנא לאחיות בנושא ההתמודדות הרגשית של חולה במיאלומה נפוצה. בסדנה הופיעו חולים ושיתפו את הנוכחים בתהליך הרגשי שעברו מרגע האבחנה ולאורך תקופת הטיפולים. לאחר הצגת המקרים נערך דיון בהנחיית הגב’ מיכל וייס, עובדת סוציאלית מטפלת משפחתית ומגשרת ודר’ יזהר הרדן, מהמרכז הרפואי מאיר.

יצאנו להפסקת התרעננות שאחריה המשכנו עם הנושאים הבאים:

▪ הרצאתה של ד”ר עירית אביבי מבי”ח רמב”ם – בנושא חידושים בטיפול במיאלומה.

▪ פאנל שאלות ותשובות.

▪ סרטון התדמית החדש של אמ”ן.

▪ פאולה אזולאי, יו”ר העמותה הציגה את הזוכה במענק המחקר של עמותת אמ”ן לשנת 2011 – ד”ר עירית אביבי.

▪ דר’ בן-ציון כץ, הציג את התקדמות המחקרים משנת 2010.

▪ את הכנס חתמה הרצאתה של פרופ’ דינה בן יהודה מהמרכז הרפואי הדסה עין כרם. נושא ההרצאה היה לחיות עם מיאלומה: האם צריך להרוג את תא המיאלומה האחרון?

לאחר ההרצאות חיכתה לנו ארוחת צהריים עשירה באווירה של חברותא. וכמו בכל שנה, שמחנו להיפגש שוב עם חברים ותיקים ולהכיר חברים חדשים מכל רחבי הארץ ולחלוק חוויות אישיות ומידע רפואי.

ברצוננו להודות לפרופ’ בני גייגר וליהודית גן ממכון ויצמן על האירוח, שיתוף הפעולה והעזרה בהכנת הכנס במכון ויצמן שהפך למארח הקבוע שלנו בשנים האחרונות, וכן להודות למרצים שהעשירו אותנו בידע, למתנדבים ולסטודנטים ולכל מי שטרח ועשה להצלחת הכנס.

להתראות בשנה הבאה בבריאות טובה!

לחזרה לכנס השנתי