הכנס השנתי הראשון – 25 במאי 2006

במרכזו של הכנס בשפיים הייתה הרצאתו של דר’ פלומבו שהגיע מאיטליה כדי להשתתף אתנו בכנס. הגעתו של דר’ פלומבו התאפשרה בזכות יזמתו ונדיבותו של שלמה שפרונס – עמית ותיק של העמותה.

המעבר בין דוכני הכיבוד לדוכני חברות התרופות כמו גם המפגש בין אנשים מוכרים יותר ומוכרים פחות הגבירה את החיכוך החיובי בין עמיתי אמ”ן ונדמה שנקלענו לאירוע משפחתי של משפחה מיוחדת במינה.

הנחייתו המופלאה של פרופ. אהרון פוליאק – היועץ הרפואי של אמ”ן, הברכות החמות והדברים שנשאו נציגי המערכת הרפואית בארץ פרופ’ גיל לוגסי יו”ר האיגוד ההמטולוגי ופרופ’ דינה בן יהודה – יו”ר פורום הרופאים למיאלומה הדגימו עד כמה הקמתה ופעילותה של העמותה נולדו לתוך חלל ששיווע לפעילות מסוג זה. כמו כן נשאו דברי ברכה גב’ פאולה אזולאי יו”ר העמותה, ומתי רביב שקרא את מכתבו של ח”כ, השר יצחק הרצוג.

הקמתה וקיומה של העמותה במתכונת פעילותה הנוכחית מאפשרים האצת תהליכים במערכת הרפואית ומשמשים כמערכת תומכת ומזרימת מידע בין מטופלי המיאלומה.

כפי ששימוש בתרופה במינון הנכון ובזמן הנכון היא סגולה להצלחת טיפולית, כך נדמה שלידתה של עמותת אמ”ן במינון ובזמן הנוכחיים היא התרופה המתאימה במינון ובזמן לכל חולי המיאלומה, “תרופה” שמטפלת בגורמים נלווים לטיפול במחלה ואשר היו ללא טיפול עד היום.

הרצאתו של דר’ פלומבו נסכה הרגשה שיש עוד הרבה מה לעשות בדרך וכי אנשים כמותו ואנשי מחקר מתחום המחקר הבסיסי עסוקים במקומות רבים בעולם במטרה להגיע לתרופות חדשות.